live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Дружина поліцейського продає Нацполіції засоби захисту від COVID-19 за завищеними цінами, - "Слідство.Інфо"

Центр обслуговування підрозділів Нацполіції закупив у дружини поліцейського Руслана Хомічука масок та дезінфекторів на 22 млн грн

Про це йдеться у розслідуванні "Слідство.Інфо".

Дружина Хомічука продає товари дорожче, ніж вони коштують в онлайн-магазинах.

За підрахунками, переплата могла сягнути майже 5 млн грн. Хоч вона запевняє, що отримувала замовлення, бо "пропонувала найкращу ціну".

Із грудня дружині поліцейського Євгенії Хомічук офіційно належить компанія "Голден Груп".

Ми виявили, що із червня 2020 року ця фірма продала Центру обслуговування підрозділів Нацполіції товарів на суму 20,7 млн грн. Також безпосередньо у Хомічук як ФОП поліцейські купили масок та дезінфекторів на 1,5 млн грн.

Як свідчить аналітична система BiProzorro, 95% коштів, які Хомічук заробила на держзакупівлях, дісталось їй від поліції.

Це сталось через те, що після оголошення карантину Рада ухвалила закон про спрощення закупівель для боротьби із COVID-19: замовникам дозволили укладати контракти з постачальниками без конкурсу,  для того, щоб оперативно закуповувати товари для боротьби з пандемією.

Саме в такий спосіб Нацполіція співпрацювала Хомічук. Хоча сама дружина поліцейського переконує, що був внутрішній відбір, на якому вона запропонувала найбільш вигідну ціну.

"В Центру обслуговування підрозділів Нацполу є служба забезпечення, яка надсилає запити до організацій, які в Prozorro зареєстровані як ті, що займаються цією продукцією. Всі організації надсилають свої комерційні пропозиції до Центру обслуговування і вони вибирають найкращу ціну", - зауважує Хомічук.

Журналісти порівняли ціни, які пропонувала поліції Хомічук із цінамив онлайн-магазинах. Як правило, ціна закупівлі вища. 

Так, наприкінці червня поліція закупила у дружини свого співробітника 100 тисяч українських півмасок TFM середнього класу захисту FFP2 без клапана. 

Загалом вони обійшлися правоохоронцям у 2,45 мільйона гривень: по 24,5 гривень за одиницю. На онлайн-платформі з продажу товарів ми натрапили на оголошення, в якому півмаски TFM 220 пропонують по 7 гривень за одиницю.

У серпні Хомічук продала поліцейським 200 тисяч одиниць того ж виробника, проте дещо іншої конфігурації. Згідно з договором, вони коштують майже 5,2 мільйона гривень, або 25,9 гривень за одиницю.

Утім, на сайтах онлайн-магазинів ми помітили, що такі ж півмаски при купівлі оптом від 1 тисячі штук пропонують по 15 гривень. 

Також у серпні-вересні поліцейські закупили в дружини свого співробітника 224 тисячі дезінфекторів українського виробництва, загалом на суму майже 5,6 мільйона гривень. У договорі вказано ціну 24,9 гривень за одну пляшечку цього розчину. Водночас, в інтернеті ми знайшли щонайменше три різні сайти, де такі ж дезінфектори пропонують по 20 гривень за одиницю.

Ще поліцейські купували в Хомічук дезінфікуючий засіб "Бланідас 300"  по 305 гривень за пачку, хоча ми виявили такий же засіб за ціною 205 та 210 гривень.

Формально в тому, що дружина чинного співробітника поліції продає товари тій же поліції, конфлікту інтересів немає. Адже Руслан Хомічук не є працівником саме Центру обслуговування підрозділів, а працює в структурі Нацполу загалом. Про це в коментарі зауважує заступниця директора Центру протидії корупції Олена Щербан.

"Формально тут немає ознак конфлікту інтересів - у випадку, якщо її чоловік не має повноважень впливати на роботу тендерного комітету", - каже вона.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

новини партнерів

23 жовтня, 2020 п'ятниця

22 жовтня, 2020 четвер

23 жовтня, 2020 п'ятниця

22 жовтня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати