Бутусов: спецоперацію по вагнерівцям СБУ та ГУР проводили разом з турками та американцями
За словами журналіста Юрія Бутусова, спецоперація з вивезення вагнерівців з Мінська готувалася спільно зі спецслужбами Туреччини та США, а за допомогу Україна видала туркам представника РПК
Про це журналіст, головред сайту Цензор.НЕТ, Юрій Бутусов написав у Facebook.
"У мережі з'явився документ кримінальної справи по організації захоплення 28 російських терористів на борту турецького літака, судячи з штампу, підготовлений 5-м управлінням Департаменту контррозвідки СБУ. Мої джерела кажуть, що це достовірна інформація", - заявив Бутусов.
За словами журналіста, це була спільна операція ГУР МО, СБУ, а також спецслужб США і Туреччини. Співробітники ГУР МО купили квитки для терористів і знали який буде розсадження.
Читайте також: Журналістка Соколова оприлюднила другу частину записів "вербування" бійців ПВК Вагнера українськими спецслужбами
"Розвідслужба Туреччини забезпечила направлення до Мінську літака з підвищеною місткістю, і додатковим захистом кабіни пілотів. В обмін на допомогу Туреччині, спецслужби України посприяли в захопленні турками в Одесі курда Іси Озера, який був оголошений в розшук у Туреччині (11 вересня турки показали Озера в Стамбулі - він був вивезений з України без рішення суду, хоча отримав законний вид на проживання )", - зазначив він.
Читайте також: З'явився аудіозапис нібито "співбесіди" українських спецслужб з одним із затриманих у Білорусі "вагнерівцем"
"Один з пілотів і старший стюард були на борту не випадково, а пройшли підготовку для подібних надзвичайних ситуацій.У салоні перебувало четверо підготовлених до рукопашного бою співробітників спецслужб України, які контролювали салон з обох входів. І були в салоні добровільні помічники, не позначені на схемі СБУ", - підкреслив Бутусов.
Читайте також: Турецька розвідка вивезла з України представника Робітничої партії Курдистану, - ЗМІ
Загальну координацію, управління і фінансування операції здійснювалася спільно зі спецслужбами США.
Як тільки створювався легальний привід - комусь із пасажирів ставало погано, екіпаж літака запросив би у диспетчера "Украероруху" посадку, і відразу отримав би розпорядження сідати. Учасників бійки на борту, як і всіх інших підозрілих осіб, затримали б при приземленні українські спецслужби, які повністю контролювали обстановку в салоні.
Захопити літак терористи не мали шансів. Вони були без зброї, і подолати вузький прохід до кабіни літака вони б не змогли. А навіть якщо б і пройшли, екіпаж був би надійно захищений від злому кабіни.
Читайте також: ТСК щодо "вагнерівців": комітет рекомендує Раді визначитись щодо створення комісії
Документ датований 30 липня. Такий же план був підготовлений і на рейс 25 липня, яким терористів мали вивозити спочатку. Вони в'їхали 25 липня в Білорусь, у кожного в руках був авіаквиток, але вилетіти їм не дали. Але на нараді в кабінеті президента Володимира Зеленського 24 липня, де начальник ГУР МО Василь Бурба і перший заступник голови СБУ Руслан Баранецький доповідали про спецоперацію, Зеленський і глава Офісу президента Андрій Єрмак прийняли рішення про перенесення термінів вильоту. Групу терористів розмістили в Мінську чекати нового рейсу. Виліт був перенесений на 30 липня. Однак після зради і передачі даних про спецоперацію в Білорусь кимось із учасників наради в президентському кабінеті, терористи були затримані в Мінську.
"Таким чином, президент України Володимир Зеленський, глава Офісу президента Андрій Єрмак, начальник комітету з розвідки Руслан Демченко, зірвали добре підготовлену і продуману спеціальну операцію, яку Україна проводила спільно зі спецслужбами країн НАТО", - наголосив Бутусов.
За його словами, як тільки 3 серпня Бурба підняв питання про пошук джерела витоку інформації і запропонував учасникам наради пройти перевірку на поліграфі, 5 серпня Бурба був звільнений указом президента.
"На допит викликали мене, я розповів про джерела інформації. А ось допит екс-начальника ГУР МО Бурби Державне бюро розслідувань досі так і не здійснило - через два місяці після звільнення. Розслідування витоку інформації серед учасників наради в кабінеті Зеленського не проводиться. Зрадники продовжують діяти в керівництві держави, а народ України позбавили можливості дізнатися правду про цю справу", - додав Юрій Бутусов.
- Нагадаємо, раніше білоруське державне інформагентство БелТА повідомило, що у санаторії під Мінськом затримали 32 росіян, які є "бойовиками неофіційної російської ПВК "Вагнера".
- Проти затриманих "вагнерівців" порушили справу за підготовку терактів.
- 5 серпня Зеленський обговорив із Лукашенком передачу затриманих у Білорусі російських бойовиків, які воювали проти України.
- Президент Білорусі Олександр Лукашенко доручив запросити генпрокурорів України та Росії для консультацій через затримання під Мінськом бойовиків ПВК "Вагнера".
- Офіс генпрокурора направив до Генпрокуратури Білорусі запити про видачу 28 найманців російської ПВК "Вагнера", які брали участь у війні на Донбасі.
- Влада Білорусі передала Росії 32 бойовиків приватної військової компанії "Вагнера", яких затримали перед виборами.
- Народний депутат від "ЄС" Володимир Ар'єв оприлюднив нові докази того, що СБУ проводила спецоперацію щодо бойовиків так званої ПВК "Вагнера", яких затримали в Білорусі.
Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо
- Актуальне
- Важливе