.

"Фейки про "здачу Криму" юридично спростовані": Луценко розповів, як вирок Януковичу визначає Росію агресором і окупантом


фото: gettyimages
Колишній генпрокурор України Юрій Луценко зазначив, що після судового рішення щодо вироку експрезиденту Віктору Януковичу, всі фейки про "здачу Криму українськими політиками" є юридично спростованими

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Рішення Київського апеляційного суду, яке залишило в силі 13 річний вирок за держзраду Януковичу стало перемогою Майдану. Якщо екс президент зраджував державу, то боротьба з ним - законне право вірних громадян України", - зазначив Луценко.

Він зауважив, що відтепер всі кремлівські тези про держпереворот-2014 - юридично безпідставні.

Так, за словами Луценка, у тексті вироку є "ще одна бомба для Кремля" і вирок суду чітко визначає Росію як агресора і окупанта: "Протягом кінця лютого - початку березня 2014 року російським військовослужбовцям, за допомогою нерегулярних паравійськових підрозділів так званої "самооборони" і "козаків", вдалося ... здійснити повну військову окупацію частини України - півострова Крим".

Луценко також наголосив, що у тексті вироку йдеться, що при цьому військовослужбовці Російської Федерації діяли безпосередньо на виконання наказів та політичних завдань вищих посадових осіб Російської Федерації, які не лише координували дії військових, але і реалізовували інші засоби боротьби (дипломатичні, ідеологічні та інформаційні), маючи на меті окупацію Автономної Республіки Крим та Севастополя, а надалі - анексію.

"Враховуючи, що військова окупація Російською Федерацією півострова Крим мала неправомірний характер, оскільки здійснювалася без санкції Ради Безпеки ООН, не була актом самооборони Російської Федерації по відношенню до України, а також не була правомірним заходом щодо рятування громадян Російської Федерації на території України, зокрема - проявом гуманітарної інтервенції, суд розглядає окупацію території України як акт агресії Російської Федерації проти України, який є грубим порушенням міжнародного права, а також національного права України і Російської Федерації", - повідомив він.

За словами Луценка, після цього судового рішення всі фейки про "здачу Криму українськими політиками" є юридично спростованими.

"Дякуючи стороні обвинувачення і судді В. Девятко віднині фактом є агресія РФ, що призвела до окупації частини території України. Думаю, разом з тисячами інших доказів це судове рішення стане серйозним аргументом для Міжнародного кримінального суду в Гаазі", - додав колишній генпрокурор.

Рішення Київського апеляційного суду, яке залишило в силі 13 річний вирок за держзраду Януковичу, стало перемогою...

Опубликовано Юрій Луценко Понедельник, 5 октября 2020 г.
  • Нагадаємо, 24 січня 2019 року Оболонський районний суд Києва заочно засудив експрезидента Віктора Януковича до 13 років ув'язнення за державну зраду та пособництво у веденні агресивної війни.
  • 2 жовтня Київський апеляційний суд залишив вирок експрезиденту Віктору Януковичу у справі щодо державної зради у вигляді 13 років в'язниці.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

5 грудня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати