.

Україна в ОБСЄ навела докази того, що пожежі біля Попасної - результат підпалу окупантів

Делегація України в ОБСЄ оприлюднила докази того, що причиною пожежі Попасної на Луганщині був навмисний підпал з боку російських окупаційних військ

Про це повідомляє Укрінформ.

"Трасуючі снаряди, які застосовувалися під час збройних провокацій російських окупаційних сил, спричинили сильні пожежі. Також є докази того, що великі пожежі вздовж лінії фронту були навмисно спричинені російськими збройними формуваннями", - заявив заступник представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський.

Зокрема, він вказав, що неспростовним доказом є фото наслідків пожежі в районі н.п. Попасна.

Представник делегації розповів, що відповідно до даних метеослужби, станом на 1-3 жовтня 2020 року, біля Попасної було зафіксовано західний напрямок вітру з південного сходу та сходу, швидкість 4-6 м\с. Встановлені в цьому районі засоби відео та фото фіксації дають змогу оцінити загальну площу загоряння на північ та південь. Лоссовський продемонстрував фотоматеріали, які легко орієнтуються за напрямком та картою Google з прив’язкою до цієї дороги і які свідчать про умисний підпал з боку російських формувань.

"За результатами попереднього аналізу можливо зробити висновок про те, що фіксується чітка лінія фронту пожежі – як з північного, так і з південного боку дороги – яка починається перед позиціями незаконних збройних формувань РФ", - заявив заступник очільника місії України при ОБСЄ.

За його словами, одне, випадкове місце пожежі виключається, "оскільки при такому напрямку та силі вітру фронт початку пожежі мав би видимі невеликі вогнища пожежі, які б розширювалися за напрямком вітру".

"Також очевидним є те, що лінія пожежі, яка була скерована на позиції ЗС України та несла загрозу цивільному населенню н.п. Попасна, починається на рівні блокпосту російських збройних формувань на автодорозі Т0504, який проглядається на фотоматеріалах", - заявив Лоссовський.

  • 5 жовтня в Станично-Луганському районі розпочалась нова пожежа між н.п. Артема та Нижньотепле. Чиновники назвали пожежу "черговим підпалом" та заявили про детонацію нерозірваних боєприпасів

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

новини партнерів

5 грудня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати