У Польщі зі сплюндрованого пам'ятника воякам УПА зник напис "поляглі за волю України"


фото: facebook
У Польщі відновили пам'ятник на могилі вояків УПА, але прибрали прізвища повстанців та напис "поляглі за волю України"

Про це повідомив народний депутат від "Європейської солідарності" Володимир В'ятрович у facebook.

"П’ять років тому у Польщі вандали зруйнували пам‘ятник на могилі вояків УПА на горі Монастир. Це був один з 19 (!) актів плюндрувань українських місць пам’яті на польських теренах за 2014-2019 роки.", - нагадав В'ятрович.

Він нагадав, що особливість цього пам'ятника – те, що його захищено міждержавною угодою України та Польщі, то ж він мав бути відновлений негайно.

"Але цього не сталося, бо нинішня польська влада не готова була відновити пам’ятник загиблим українським повстанцям. Попри обіцянки про перезавантаження відносин з Україною після зміни тут влади в 2019", - зазначив В'ятрович.

Він підкреслив, що напередодні візиту президента Польщі Анджея Дуди до України на могилі з’явився пам’ятник. Але не відновлений, а новий, непогоджений з українською стороною.

"Відновлювачі" загубили списки похованих повстанців, не спромоглися відтворити напис "поляглі за волю України". І тепер цей брутальний крок, який є порушенням угоди між Україною та Польщею, представлятимуть як крок на зустріч. Українська влада може вдати, що не помітила зневаги і говорити про нормалізацію стосунків. Хоч мала б згадати про гідність і те, що справжні партнерські стосунки будуються лише на взаємній повазі", - написав В'ятрович.

  • Нагадаємо, 11 жовтня заступник голови Офісу президента Ігор Жовква повідомив, що під час візиту президента Польщі Анджея Дуди в Україну значний акцент буде зроблений на економічну співпрацю двох країн.

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

25 лютого, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати