Законних підстав для організації опитування в приміщенні для голосування немає, - Айвазовська

За словами співкоординатора всеукраїнської мережі "ОПОРА" Ольги Айвазовської, опитування на дільницях може бути розцінено, як втручання у вибори

Про це заявила співзасновниця всеукраїнського громадського руху "ОПОРА" Ольга Айвазовська у Facebook.

Айвазвська зазначила, що, згідно з визначенням закону, дільниця - територія, на якій живуть виборці, включені до відповідних списків, що голосують в приміщенні для голосування.

Читайте також: #ЗеленськийНаВинос: соцмережі зреагували на "5 питань" на місцевих виборах

"Члени комісій, спостерігачі, кандидати, медіа, виборці можуть бути присутні в приміщенні для голосування лише для реалізації власних прав, виконання передбачених законом обов'язків і лише на період необхідний для цього. Наприклад, виборцю з цієї дільниці (території) не можна дати опитувальник в руки, щоб він стояв в приміщення та опитував громадян. Також ніхто не має права незаконно втручатись в хід голосування, як і перешкоджати йому", - підкреслила громадська діячка.

Читайте також: Це явка з повинною злочинця, що анонсує узурпацію влади, - В’ятрович про "5 питань Зеленського"

"Відповідно, законних підстав для організації опитування в приміщенні для голосування немає. Такі дії матимуть негативний вплив на хід волевиявлення і не можуть бути допущені", - зазначила вона.

Водночас, Айвазовська підкреслила, що в разі, якщо опитування проводиться на вулиці, то їх можна організовувати і за методологією екзит-полів, і будь-яких інших форм репрезентативних/нерепрезентативних (політтехнологічних) заходів.

Читайте також: "Пробник референдуму": Стефанчук про "опитування", яке анонсував Зеленський

"Результати таких опитувань не мають ані ознак референдуму, ані юридичних наслідків. Тут найбільшої уваги заслуговує питання, кого саме опитуватимуть та як: тих, хто ще не проголосував і прямує до приміщення, чи тих, хто вийшов з приміщення. Якщо перших, то дуже важливим є сам зміст питань. Вони не можуть містити агітації, або прихованого стимулювання голосувати за партію, політичним/ідейним лідером якої є президент. Якщо ж опитування проводиться на виході з дільниць, то зміст питань не впливатимуть на голосування, а лише будуть використані з політичною метою", - наголосила Айвазовська.

За її словами, важливою є інформація щодо фінансування такого опитування: бюджетні кошти (цільове/не цільове їх витрачання), партійні (однозначно політтехнологічне завдання), громадське (афільовані ГО). Залежно від джерел можна давати більш широку оцінку цієї політичної акції.

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо