live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Московська прокуратура вимагає у вишів повідомляти про "неблагонадійних" студентів


фото: epa
Нікулінська міжрайонна прокуратура Москви ініціювала перевірку виконання законодавства науковими та освітніми організаціями

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на профспілку працівників вищої школи "Університетська солідарність".

Поміж іншого, від вищих навчальних закладів вимагають надавати інформацію "про реалізацію проєктів (програм), фінансованих з іноземних джерел, а також про реалізацію освітніх програм вищої освіти в області оборони і безпеки держави, забезпечення законності і правопорядку".

Профспілка оприлюднила листа ректора Російської академії народного господарства та державної служби Володимира Мау, до якого долучено листа прокурора. Згідно з листом, перевірку здійснюють за дорученням прокурора Москви Дениса Попова, не лише в РАНГіДС, а й в інших "наукових та освітніх організаціях", хоча їх перелік не оприлюднено.

Від вишів, зокрема, вимагають надати документи про співпрацю з закордонними неурядовими організаціями і російськими організаціями, включиними в перелік так званих іноземних агентів. Виші також зобов’язані надати документи про можливу співпрацю з міжнародними установами, які "становлять (можуть становити) загрозу основам конституційного ладу Росії, обороноздатності чи безпеки держави, як шляхом використання викладацького складу й студентів, так і з залученням співробітників, експертів сторонніх організацій".

ВНЗ мають звітувати, чи не відбуваються в їхніх стінах заходи політичного змісту, "дискредитація керівництва країни і здійснюваної ним внутрішньої та зовнішньої політики", "формування суспільної думки про необхідність зміни влади в Росії", "ідеологічна обробка росіян, передусім молоді, і створення в даному середовищі проамериканських груп впливу", "фальсифікація світової і російської історії для досягнення геополітичних інтересів антиросійських сил", "руйнування традиційних російських духовно-моральних цінностей".

Російська прокуратура також вимагає у вишів надавати інформацію про участь студентів у масових публічних заходах та про кількість притянених до адміністративної відповідальності, а також про відбір молоді для запрошення на навчання за кордон.

"Повідомте, чи мають місце факти залучення наукового і викладацького співтовариства до підготовки в інтересах іноземних міжнародних неурядових організацій тенденційних матеріалів з критикою зовнішньої і внутрішньої політики Росі", - вимагає прокуратура.

Профспілка розкритикувала запит прокуратури, заявивши, що орган намагається "змусити виші доносити на власних студентів і співробітників".

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Все по темі

новини партнерів

23 жовтня, 2020 п'ятниця

23 жовтня, 2020 п'ятниця

22 жовтня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати