live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Яворівські пиріг та іграшку пропонують додати до Нацпереліку нематеріальної спадщини, - МКІП

Яворівський пиріг та яворівська іграшка можуть потрапити у Національний перелік нематеріальної культурної спадщини

Про йдеться у відповіді на запит Радіо Свобода Міністерства культури та інформаційної політики.

На запитання,  чому експертна рада на попередньому засіданні не рекомендувала до нацпереліку яворівський пиріг та іграшку, МКІП заявило: "Звернення щодо внесення до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини Яворівського пирога та унікальної Яворівської іграшки надійшли до МКІП напередодні засідання експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при МКІП. Дане питання буде винесено на наступне засідання експертної ради, після опрацювання наданих матеріалів".

"Ми надіслали звернення вчасно. Єдине, що фахівець, яка розробляла попередній документ перед засіданням експертної ради, допустила якісь технічні помилки. Ми це обговорили, провели нараду, поправили і все. Ми їх надіслали в МКІП і вони обіцяли, що їх розглянуть", – пояснила керівниця департаменту культури, нваціональностей та релігії Львівської обласної державної адміністрації Ірина Гаврилюк.

  • Яворівський район на Львівщині славиться своєю дерев’яною іграшкою понад 400 років. Забавка характерна своєю формами і кольорами – жовтий колір, елементи фарбують червоним і зеленим, а ще роблять вкраплення білою фарбою. 
  • Яворівський пиріг теж отримав назву від місцевості на Львівщині. Основні складники – гречка і картопля, смажена цибуля, тісто дріжджове. Є 12 способів подачі пирога.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

новини партнерів

19 жовтня, 2020 понеділок

19 жовтня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати