live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Коронавірус в Україні. У МОЗ розповіли, як зарадити непідготовленим лікарням та байдужим лікарям

ілюстративне
фото: BBC
Відповідальність за готовність лікарень до потоку хворих на COVID-19 несе місцева влада, а у тому випадку, якщо сімейний лікар не призначає аналізи людині з підозрою на коронавірус, можна переукласти декларацію з іншим фахівцем. І вже не з державної поліклініки, а з приватної

Про це заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко пояснив сьогодні, 17 жовтня 2020 року, в етері програми "Pro здоров`я" з Іриною Коваль на Еспресо.TV

"Міністерство охорони здоров'я не управляє лікарнею і не є власником лікарні. Це повинні всі зрозуміти. Міністерство охорони здоров'я формує політику і дає алгоритми, яких повинні дотримуватись, плюс отримує звітну інформацію, про яку і говорить. Тому що не може міністерство управляти всіма закладами охорони здоров'я, які є в країні. Національна служба здоров'я оплачує за програмою медичних гарантій певні послуги, які надаються в лікарні. Коли ми говоримо зараз про ковідний пакет, то на ковідний пакет виділено 15 млрд грн. Законтрактовані вже 445 лікарень, які надають допомогу хворим з коронавірусною хворобою. Ці кошти витрачаються на оплату праці медичних працівників, на закупівлю лікарських засобів і на покриття поточних витрат. Тому, коли ми кажемо, що нема в якійсь лікарні ліків, термометрів, вибачте, це до головного лікаря і до місцевої влади, яка є власником цієї лікарні", - зазначив Ляшко.

Відповідно, наголосив заступник міністра, треба переглянути доцільність перебування цього керівника на посаді.

"Лікарнею управляє або обласна, або районна рада. Ось зараз ми будемо робити вибір. Давайте вибирати тих депутатів, які будуть розглядати і реагувати на ситуацію. Міністерство охорони здоров'я чітко прописало вимоги до контракту, який укладає обласна рада з головним лікарем. Зараз - з медичним директором і з директором закладу, які повинні управляти і робити менеджмент", - наголосив Ляшко.

Також, за його словами, не є безвихідною й ситуація з тим сімейним лікарем, котрий, як вважає пацієнт, не належним чином ставиться до своїх обов'язків, наприклад, за вагомих підстав не призначає тестування на COVID-19. В такому випадку, як заявив Ляшко, можна укласти нову декларацію - навіть із лікарем у приватному закладі.

Дивіться з 36:00

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

19 жовтня, 2020 понеділок

19 жовтня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати