Офіс президента: Взяли до відома рішення суду щодо книги Кіпіані про справу Стуса

В Офісі президента наголосили, що цензура в Україні заборонена Конституцією

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

“Взяли до відома рішення Дарницького районного суду Києва щодо книги «Справа Василя Стуса». Також взяли до відома заяви автора книги Вахтанга Кіпіані та представників видавництва про намір подати апеляцію. Це щонайменше свідчення того, що суспільство готове відстоювати свої права”, - йдеться у повідомленні.

В ОП заявили, що здивовані деякими формулюваннями у вказаному рішенні, хоча і не ставлять під сумнів незалежність судової гілки влади.

“Однак, оскільки ця книга є опрацюванням реальної репресивної кримінальної справи проти Василя Стуса, яка була порушена в СРСР та за якою він був засуджений, вважаємо дивним визначення позивача Медведчука В. В. як «персонажа (дійової особи) твору». Більшу частину змісту книги становить точний передрук матеріалів кримінальної справи. Тобто суто документальна основа книжки не викликає найменших сумнівів. Отже, саме за цією логікою книги, Медведчук є учасником справжнього процесу, який мав місце в історії”, - додали в ОПУ.

В Офісі президента наголосили, що цензура в Україні заборонена Конституцією. 

“Виходимо з того, що наукові дослідження історії, опрацювання матеріалів історії нашого народу, зокрема за допомогою інструментів публіцистики, не можуть обмежуватися через емоції окремих учасників подій минулого. Закликаємо всіх громадян мати сміливість чесно дивитися на події минулого нашого народу та дії або бездіяльність окремих осіб”, - резюмували в Офісі президента.

новини партнерів

5 березня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати