СБУ: терористи в ОРЛО насильно змушують людей вступати до своїх лав, інакше - репресії


фото: reuters
Контррозвідники Служби безпеки України задокументували факти примусового схилення мешканців тимчасово непідконтрольної українській владі територій ОРЛО до служби у НЗФ "ЛНР"

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Під час досудового слідства встановлено, що ватажки бойовиків змушують місцевих мешканців вступати до незаконних збройних формувань. Для цього вони створюють штучні перешкоди під час працевлаштування. Також зловмисники втягують мирних жителів до своїх угруповань через заборону виїзду на підконтрольну українській владі територію, у тому числі для одержання соціальних виплат.

В СБУ наголосили, що відмова від постановки на "військовий облік" є приводом для дискримінації та репресій. 

Оперативники СБУ задокументували факти силового втягнення місцевого жителя до лав бойовиків. Зловмисники через погрози та залякування змушували чоловіка ставати на облік у так званому "військкоматі" терористів так званої "ЛНР" і приймати "присягу". 

У межах кримінального провадження за ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії для встановлення і притягнення до відповідальності всіх винних осіб.

Досудове розслідування проводять слідчі Служби безпеки України під процесуальним керівництвом Луганської обласної прокуратури.

 

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

30 листопада, 2020 понеділок

30 листопада, 2020 понеділок

29 листопада, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати