live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Створення штабу по боротьбі з COVID-19 на чолі із Зеленським: Рада підтримала законопроєкт


фото: reuters
Верховна Рада підтримала законопроєкт щодо створення в Україні штабу по протидії поширенню COVID-19 на чолі з президентом Володимиром Зеленським

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Нардепи підтримали проєкт постанови №4228 "Про заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) та захисту всіх систем життєдіяльності країни від негативних наслідків пандемії та нових біологічних загроз".

За нього проголосували 308 парламентарів.

Ініціаторами законопроєкту виступили: голова фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко, голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, заступник голови фракції "Голос" Ярослав Железняк та інші.

Так, документ передбачає:

- створення очолюваного президентом штабу боротьби з вірусом;

- масове тестування на коронавірус;

- збільшення потужностей лабораторій;

- перепрофілювання лікарень під відділення для лікування коронавірусу.

Згідно з законопроєктом, за регіональним розподілом створять необхідну кількість мобільних бригад для забору у пацієнтів біологічного матеріалу за місцем проживання та його транспортування у лабораторію.

Також вводиться у дію єдина всеукраїнська багатоканальна телефонна лінія для українців, що мають симптоми або хворіють коронавірусною хворобою для проведення безкоштовного тестування та надання невідкладної допомоги.

Передбачається створення лабораторних потужностей у системі медичних закладів МВС, Міноборони, Національної академії медичних наук та МОЗ для проведення періодичного тестування медичних та інших працівників, які працюють у закладах охорони здоров’я, що надають допомогу хворим на COVID-19, а також осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення коронавірусу.

Документ включає в себе створення державної регіональної мережі вірусологічних лабораторій із загальною потужністю понад 100 тис. досліджень на добу, в яку мають входити регіональні високопродуктивні лабораторні комплекси та вірусологічні лабораторії при опорних лікарнях надання меддопомоги при коронавірусній хворобі.

Бригади швидкої медичної допомоги, які будуть здійснювати забір матеріалу для тесту, мають бути забезпечені усім необхідним обладнанням, витратними матеріалами, пальним та ефективними системами індивідуального захисту для працівників. Час забору біологічного матеріалу має складати не більше 4-х годин після звернення пацієнта на "гарячу" телефонну лінію.

Документ передбачає забезпечення доступу населення до безпечної та якісної вакцини проти COVID-19 шляхом:

- створення умов для спрощеного початку клінічних випробувань вакцин для профілактики COVID-19 для надання значній частині населення України можливості участі в клінічних випробуваннях;

- створення умов для спрощення порядку реєстрації в Україні вакцин, які були схвалені до застосування в країнах зі строгими регуляторними юрисдикціями;

- забезпечення вакцинування не менше ніж 40% населення України за кошти державного бюджету після появи у країні безпечної та якісної вакцини від COVID-19, схваленої до застосування у країнах зі строгими регуляторними юрисдикціями;

- проведення широкої інформаційної кампанії щодо безпечності вакцини проти COVID-19.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

25 листопада, 2020 середа

25 листопада, 2020 середа

24 листопада, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати