"Влада вкрала рік у пацієнтів, які очікують препарати медичного канабісу": активісти анонсували мітинг під ОПУ

21 жовтня о 19:00 активісти закликають на акцію під Офіс президента "Ті, що терплять. Розмова з президентом про медичний канабіс"

Запрошення на подію поширила у Facebook активістка "Демсокири" Христина Морозова.

"Ставити питання потрібно не "А чи дозволити нам медичний канабіс для важкохворих пацієнтів?", а "Як нам полегшити стан пацієнтів, яким болить?". І тоді ти почнеш напружувати свої мізки, залучиш лікарів, пацієнтські організації, експертну спільноту і сам вийдеш на рішення, що Україні потрібна легалізація медичного канабісу", - відзначила вона.

За її словами, саме так повинно стояти питання про дозвіл лікування медичним канабісом, якщо мета - знайти рішення, а не мобілізувати електорат.

"Якщо боїшся, що таке розумне непопулістське рішення вдарить по твоєму рейтингу, зніми серіал про те, як медичний канабіс рятує людей. Запиши відео, відправ своїх 200 депутатів в регіони. Але після того, як буде ухвалено правильне рішення. Після того, як свою роботу зроблять лікарі та експерти, після того, як вислухаєш тих, хто більше не може чекати", - додала Морозова.

На акції під Офісом президента у виконанні Evening Joy Quartet прозвучать твори Сергія Рахманінова, Фредеріка Шопена, Філіпа Ґласа, Франца Шуберта.

"В обрамленні камерної музики буде представлено звернення українських медичних пацієнтів", - йдеться в описі події.

Організаторами акції виступають громадські організації "Ветерани за медичний канабіс", "Афіна.Жінки проти раку" та "Конопляний марш свободи".

"З минулої осені в Україні повністю зупинено реалізацію положень Стратегії державної політики щодо наркотиків про врегулювання наукових досліджень канабіноїдів, як анальгетиків та інших лікарських засобів", - заявляють організатори.

За їх словами, владою було заблоковано вирішення питання доступу важкохворих до препаратів медичного канабісу.

“У пацієнтів, які очікують препаратів медичного канабісу, владою вкрадено рік. Законопроекту так і не зареєстровано, паралізовано відповідні ініціативи уряду. Замість вирішення питання тема медичного канабісу стає предметом інформаційних спекуляцій”, - йдеться у заяві на сторінці події у Facebook.

"У жовтні 2019 року президент України Володимир Зеленський заявив, що закон про легалізацію медичного канабісу не на часі. “Ті, що хочуть - потерплять…” - ця цитата позначилась на долях сотень тисяч важкохворих українців, чиє право на життя, захист свого здоров’я і доступ до ефективного лікування й надалі порушується. За рік тема медичного канабісу стала “табу” для урядових експертів у сфері охорони здоров’я, а українці відчули радикальну зміну риторики - питання доступу хворих до ліків від уряду коментують виключно поліцейські чиновники", - додали організатори акції.

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

30 листопада, 2020 понеділок

30 листопада, 2020 понеділок

29 листопада, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати