.

Перенесення другого туру виборів залишить міста без легітимної влади, - КВУ

Перенесення другого туру виборів фактично залишить міста без легітимної влади та призведе до перебування місцевої влади у підвішеному стані

Про це заявив Комітет виборців України на своїй сторінці у Facebook, коментуючи ініціативу "Слуг народу" ухвалити постанову про відтермінування другого туру виборів.

"КВУ наголошує, що питання проведення виборів не має супроводжуватися політичними спекуляціями. Раніше від представників влади неодноразово озвучувалися ідеї щодо можливого відтермінування місцевих виборів та заяви, які можна оцінювати як спроби політичного тиску на діяльність органів місцевого самоврядування (зокрема, щодо законодавчих спроб обмежити повноваження київського міського голови)", - йдеться у заяві.

У Комітеті виборців вважають, що ініціатива про відтермінування другого туру виборів до завершення карантину суперечить Конституції України і порушує виборчі права громадян.

"Згідно з Конституцією України відтермінування виборів, зокрема другого туру голосування, можливе лише в умовах введення воєнного чи надзвичайного стану. Згідно зі ст. 64 Конституції України в умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень", - наголошується в заяві.

У Комітеті виборців України закликали голову Верховної Ради Дмитра Разумкова вжити невідкладних заходів із оприлюднення тексту проекту постанови та звернулися до керівництва фракції "Слуга народу" з вимогою роз'яснити позицію політичної сили щодо ініціативи народного депутата "Слуги народу" про перенесення другого туру виборів.

  • Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстровано проєкт постанови №4234, яким пропонується не проводити другий тур виборів у період дії карантину.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Все по темі

новини партнерів

4 грудня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати