Споживач має право підписати договір про постачання газу на рік, це не загрожує субсидії, - членкиня НКРЕКП

Споживач газу може обрати собі постачальника і підписати з ним угоду, щоб забронювати собі певний обсяг палива на рік за фіксованою ціною. Це не призведе до втрати субсидії

Про це повідомила Ольга Бабій, членкиня Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), в ефірі програми Energo live з Олександром Морщавкою на телеканалі "Еспресо".

"Кожен споживач зараз має право сам планувати. Має право порахувати своє річне споживання. Подивитися, у кого яка ціна газу — і обрати собі постачальника на рік. Загроз для втрати субсидії під час замовлення постачання обсягу газу на рік абсолютно немає", — сказала Бабій.

За її словами, зараз деякі постачальники пропонують споживачам укласти річний договір із частковою передплатою, при цьому ціна 4700 грн за тис. кубометрів зафіксується на рік.

"Коли ми говоримо про придбання газу наперед, це не говорить про те, що його треба оплатити одразу. Це говорить про те, що споживач може із газопостачальною компанією укласти договір на умовах, що він бронює/замовляє певну потужність — 1 тис. кубів чи 2 тис. кубів, — і гарантує постачальній компанії, що він це оплатить", — пояснила членкиня Нацкомісії.

Вона звернула увагу, що після відкриття ринку газу споживач може заощадити значну суму, обираючи постачальника газу.

"Ми зараз на ринку спостерігаємо різні ціни — від 4700 грн до 6800 грн. І коли в належний спосіб ви промоніторите ринок, виберете собі постачальника, 2 тис. — це досить суттєва різниця. І так люди можуть заощаджувати, обираючи собі постачальника", — зазначила експертка.

  • В Україні з 1 серпня запрацював ринок газу для населення.
  • Ціна на газ для українців могла б бути нижчою, вважає Юрій Корольчук, експерт Інституту енергетичних стратегій.

новини партнерів

1 грудня, 2020 вівторок

1 грудня, 2020 вівторок

30 листопада, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати