Українські військові скаржаться на погіршення харчування у 2020 році, - BBC News Україна


фото: ukranews
У армії досі в ходу сухпайки старого зразку, а реформа системи харчування не доведена до кінця

Про це йдеться у матеріалі ВВС News Україна.

Військові визнають, що цього року харчування вже стало гіршим.

Одразу декілька військових скаржаться, зокрема, на гірші сухі пайки. Замість норми №15 та посиленої норми №15, які максимально наближені до того, що їдять у польових умовах солдати НАТО, українські солдати все частіше отримують норму №10 - пайок старого зразка.

Зокрема, військовослужбовець Олег згадує, що востаннє нові 15-ті пайки бачив весною цього року.

"О-о, раніше були пайки, - згадує він. - На сніданок печеня в пакеті, який сам розігрівається, на обід картопля, суп або квасоля. Тепер у нас на сніданок - банка рису, в якому одноразова ложка ламається, і галети. На обід - баночка тушонки і галети. На вечір така ж баночка перловки".,- скаржиться він.

У 2020 році мали запровадити систему харчування за каталогом.

"Реформа полягала в тому, що армія мала відмовитися від послуг чотирьох компаній, які досі годували військових. Натомість мали окремо закуповувати всі потрібні продукти, а готувати мали спеціально підготовлені штатні кухарі військових частин", -, розповідає волонтер Діана Петреня, яка до цього кілька років курувала реформу харчування у Міноборони.

До 2020 року на нову систему перевели лише половину армії.

"Особисто я можу це пояснити лише тим, що аутсорсери просто занесли конверти в потрібні кабінети, щоб їх лишили на ринку", - додає вона.

Читайте також: "Як мінімум на рівні цього року": Зеленський заявив, що у наступному році витрати на армію не зменшать

Петреня стверджує, що повноцінну реформу заблокував головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак, пославшись на те, що немає достатньої кількості кухарів. Хомчак це звинувачення відкидає.

"Позиція Хомчака була, є і буде - всі збройні сили треба перевести на харчування за каталогом. Інше питання - як її готувати, цю їжу", - каже він.

За його словами, зараз в бойових частинах на передовій їжу, як і передбачає нова система, готують штатні кухарі. Для цього довелося ввести понад 3,6 тис. посад - це більше бригади.

Щоб перевести все військо на нову систему потрібно ще понад 3,8 тис. посад.

"Я не маю як висмикнути цілу бригаду з фронту і сказати, що ви всі тепер кухарі", - пояснює він.

Головнокомандувач вважає, що систему слід трансформувати так, щоб всі збройні сили їли за каталогом, але бойові частини - з власними кухарями, а тилові частини і штаби - силами аутсорсу.

У Міноборони не пояснили, чому військові досі отримують пайки старого зразка.

Голова правління "Українського мілітарного центру" Тарас Чмут зазначає, що вирішення проблем з харчуванням залежить, передусім, від командирів і тилових служб конкретних частин, а не від вищого керівництва.

"Тиловики часто замість того, щоб списати старі пайки, видають їх бійцям, а нові тримають на потім або проводять з ними певні маніпуляції. Таке буває, - пояснює експерт. - Це не ок, але це відповідальність командирів на місцях. Як і більшість проблем харчування. Саме вони ставлять підписи кожного дня, що їжа відповідає нормам".

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

новини партнерів

30 листопада, 2020 понеділок

30 листопада, 2020 понеділок

29 листопада, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати