.

Нагадує залози: учені знайшли новий орган в центрі людської голови


фото: ВВС
Науковці з Нідерландів виявили всередині голови людини орган, який нагадує набір слинних залоз

Про це повідомляє ВВС Україна.

Відкриття зробили випадково під час обстеження пацієнтів з раком простати за допомогою новітнього сканера. При томографії з введенням радіоактивної глюкози інструмент знаходить в тілі пухлини.

Цього разу сканер виявив позаду носоглотки дещо інше.

"У людини є три набори слинних залоз, але не в цьому місці", - говорить радіолог-онколог Ваутер Вогель з Нідерландського інституту раку.

Раніше було відомо, що слинні залози в носогорлі мікроскопічно малі. Їх близько тисячі, і вони рівномірно розподілені по слизовій оболонці

Слинні залози виробляють слину, необхідну для роботи травної системи. Більшу частину виділяють три набори залоз: привушні, підщелепні і під'язикові.

Непомічений раніше четвертий набір слинних залоз міститься позаду носа і над піднебінням, всередині голови.

"Два органи, які підсвітилися під час дослідження, мають всі ознаки слинних залоз, — говорить провідний автор дослідження, хірург порожнини рота Маттейс Вальстар з Амстердамського університету. - Ми назвали їх трубчастими залозами, оскільки вони розташовані над трубчастим валиком".

Трубчасті залози були виявлені у всіх 100 пацієнтів, Розтин двох тіл, чоловічого і жіночого, також підтвердив існування помітної неозброєним оком парної структури у вигляді дренажних капілярів в задній стінці носогорла.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

Все по темі

новини партнерів

4 грудня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати