НБУ зберіг прогноз скорочення економіки України до 6% у 2020 році, - Шевченко


фото: НБУ
Національний банк України зберіг прогноз скорочення економіки України у 2020 році на рівні 6% зі зростанням на 4% у наступні роки

Про це голова НБУ Кирило Шевченко сказав під час брифінгу, передає Еспресо.TV.

"Економіка скоротиться на 6% у 2020 році, однак у наступні роки відновить зростання близько на 4%", - сказав Шевченко.

Він додав, що прогноз скорочення ВВП України на 2020 рік залишається незмінним.

Шевченко пояснив, що скорочення економіки у цьому році є наслідком насамперед тяжкого для бізнесу другого кварталу, на який припали найжорсткіші карантинні обмеження.

"Натомість в умовах поступового пом'якшення обмежень, ділова активність помітно пожвавилась. Відновлення споживчого та інвестиційного попиту у другому півріччі компенсували гірший врожай аграрного сектору та менший фіскальний імпульс", - зауважив голова НБУ.

За словами Шевченка, драйвером зростання ВВП до 4% у 2021-2022 роках залишатиметься приватне споживання. Економічне зростання підтримають фіскальні стимули, м'яка монетарна політика та відновлення зовнішнього попиту.

Шевченко підкреслив, що важливою передумовою такого сценарію є відсутність жорстких карантинних обмежень як в Україні, так і у світі. 

"Після повернення економіки до сталого зростання, потреба у значних фіскальних стимулах з боку держави знизиться. Це сприятиме поступовому скороченню дефіциту державного бюджету до рівня близько 3% ВВП у 2022 році", - зауважив він.

За даними НБУ, державний та гарантований державою борг, який у цьому році зріс до 63% ВВП надалі буде знижуватися на 2-3 в. п. щороку. Цьому сприятиме зростання економіки, виважена фіскальна політика та помірна волатильність обмінного курсу.

  • Нагадаємо, за очікуваннями Офісу президента, падіння ВВП України у 2020 році не перевищить 4,8%.
  • Міжнародний валютний фонд у жовтні знизив прогноз падіння українського ВВП до 7,2% з прогнозованих у липні 8,2%.
  • Реальний ВВП України у ІІ кварталі скоротився на 11,4% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

3 грудня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати