Суркіси проти ПриватБанку: Апеляційний суд переніс розгляд клопотання держбанку на 29 жовтня


фото: ukrinform
22 жовтня Апеляційний суд переніс розгляд апеляції ПриватБанку щодо призупинення дії ухвали судді Печерського райсуду Києва Сергія Вовка від 2 вересня про примусове стягнення $350 млн на 29 жовтня

Про це повідомляє прес-служба ПриватБанку.

Київський апеляційний суд 29 жовтня о 10:40 розгляне апеляцію держбанку щодо призупинення дії ухвали судді Печерського райсуду Києва Сергія Вовка від 2 вересня про примусове виконання рішення цього ж суду від 2017 року про зобов'язанні ПриватБанку обслуговувати депозити компаній братів Суркісів, заборгованість за якими позивачі оцінюють в $350 млн.

Нагадаємо, 2 вересня, Печерський райсуд Києва повністю задовольнив заяву компаній братів Суркісів про порядок виконання рішення суду від 2017 року щодо зобов'язання ПриватБанку обслуговувати їхні депозити, розмішені до націоналізації банку на його рахунках кіпрської філії. Загальна сума вимог від братів Суркісів до банку, визначена судом, становить $347,374 млн (з них майже $102 млн - відсотки, нараховані за ставкою 13% річних).

  • Раніше, 27 квітня справу Суркісів про націоналізацію ПриватБанку зняли з розгляду через тиск на суд.
  • Згідно ухвали Печерського районного суду м. Києва, ПриватБанк має примусово виплатити компаніям, пов'язаним із родиною Суркісів, більше 250 млн доларів США за депозитними договорами, що були припинені ще в грудні 2016 року. Зобов'язання за цими депозитними договорами були обміняні на акції додаткової емісії ПриватБанку під час націоналізації (bail in).
  • 15 квітня Київський апеляційний суд підтвердив рішення Печерського районного суду, згідно з яким з Приватбанку стягується 7 млрд грн на користь 6 англійських компаній сім’ї Суркісів.
  • Згодом міністр юстиції Денис Малюська спростував повідомлення про стягнення 7 млрд грн із ПриватБанка на користь пов'язаних із братами Ігорем і Григорієм Суркісами компаній.
  • Наприкінці травня у націоналізованому ПриватБанку заявили, що виконавчі провадження за заявами компаній Суркісів були відкриті за підробленими документами. У позові мова йшла вже не про $250, а про $350 млн - брати Суркіси хотіли отримати пеню по основній сумі.
  • 15 червня 2020 року Велика Палата Верховного Суду продовжила розгляд справи за позовом родини Суркісів, а саме - про скасування рішення НБУ щодо визначення членів сім'ї Суркісів пов'язаними з ПриватБанком особами та про визнання нечинними договорів обміну їх депозитів обсягом 1 млрд грн на акції додаткової емісії ПриватБанку під час націоналізації (bail-in).
  • 8 вересня Верховний суд зупинив виконання ухвали судді Сергія Вовка з Печерського суду щодо стягнення майже 10 млрд грн та відкрив касаційне провадження у справі за поданням Кабміну

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

22 січня, 2021 п'ятниця

21 січня, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати