У зоні відчуження біля ЧАЕС випробували робота-собаку Spot, який вимірює рівень радіації

У зоні відчуження біля Чорнобильської атомної електростанції вперше провели випробування робота Spot компанії Boston Dynamics. Він допоміг виміряти рівень радіації у місцях захоронення

Про це повідомили у Державному агентстві України з управління зоною відчуження.

"Дослідницька група Брістольського університету спільно з фахівцями Державного спеціалізованого підприємства "Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами" (ДСП "ЦППРВ") на території зони відчуження вперше провели випробування автономного робота Boston Dynamics "SPOT", - йдеться у повідомленні.

Також у повідомленні додали, що під час робіт використовували безпілотні літальні апарати, наземні роботизовані системи, датчики-сканери для оцінки розподілу радіоактивних матеріалів на площі та в просторі (гамма-спектрометр, лідар, фотограмметрія, гіперспектральний та нейтронний датчики).

Зокрема, проводились радіометричні та геофізичні роботи на території двох секторів пункту тимчасової локалізації радіоактивних відходів "Рудий ліс" та на територіях пунктів захоронення радіоактивних відходів "Підлісний" і "Буряківка".

За результатами проведених робіт, на ПЗРВ "Підлісний" та ПЗРВ "Буряківка" очікується отримання зображень у 3-D форматі і карти розподілу активності радіонуклідів на цій території, а також отримання зображень із ПТЛРВ "Рудий ліс" із ділянками, які мають високу потужність дози.

В агентстві зауважили, що виконані роботи дозволять Державному спеціалізованому підприємству "Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами" оновити карти розподілу радіаційного забруднення на ділянках, де проводилося обстеження.

null

null

null

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Все по темі

новини партнерів

1 грудня, 2020 вівторок

1 грудня, 2020 вівторок

30 листопада, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати