Зловмисники намагалися взяти під контроль один з майданчиків Prozorro, - прокуратура

Правоохоронці завершили досудове розслідування відносно злочинної групи, яка намагалася незаконно заволодіти часткою одного з майданчиків Prozorro

Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури у Facebook.

Згідно з повідомленням, завершено досудове розслідування відносно злочинної групи, яка причетна до незаконного заволодіння половиною частки у статутному капіталі майданчика Prozorro "Держзакупівлі. Онлайн" і подальшого відмивання незаконно одержаного майна.

За матеріалами слідства, злочинну групу очолював колишній правоохоронець. У 2017 році зловмисники вирішили отримати контроль над майданчиком "Держзакупівлі. Онлайн".

"З цією метою зловмисники під погрозами насильства змусили одного із співвласників компанії укласти вдаваний договір на відчуження належної йому частки корпоративних прав у розмірі 50% статутного капіталу. Вартість частки становила 500 тис. доларів США", - зазначили у пресслужбі.

Зазначається, що у подальшому для легалізації незаконно одержаного майна учасники групи створили ланцюг цивільно-правових відносин по переоформленню прав на підставних осіб.

Наразі трьом співвиконавцям злочину оголошено про завершено слідства та відкрито матеріали кримінального провадження для ознайомлення.

У прокуратурі підкреслили, що загрози роботі системи публічних закупівель Prozorro наразі немає.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

4 березня, 2021 четвер

3 березня, 2021 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати