Ціна на газ для населення буде зростати протягом опалювального сезону, — експерт

В Україні ціна на газ і далі зростатиме, у тому числі у грудні і січні

Такий прогноз озвучив Юрій Корольчук, експерт Інституту енергетичних стратегій, в ефірі програми “Про гроші” з Олександром Морщавкою на телеканалі “Еспресо”.

“Я думаю, що це не кінець зростання і для споживачів, які користуються послугами Нафтогазу. Тобто це не кінець страху: я думаю, і в грудні, і в січні ціна буде зростати”, — сказав Корольчук.

За його словами, Нафтогаз демпінгує ринок, встановлюючи найнижчу ціну на газ.

“Постає логічне питання — а звідки у Нафтогазу така низька ціна? Чому він може це зробити? Він може це зробити за рахунок адмінресурсу. В його руках — весь видобуток українського газу. За рахунок цього він дозволяє собі знизити ціну на газ. Але він знижує тільки своїм клієнтам, а в нього їх небагато в масштабах всієї України”, — зазначив експерт.

  • Нафтогаз на третину збільшив ціну на газ для населення у листопаді - за тарифом "Місячний" газ продаватиметься по 6,33 грн за куб.м, а для тих, хто планує приєднатись до тарифу "Річний" - по 6,45 грн за куб.м".

  • Споживач газу може обрати собі постачальника і підписати з ним угоду, щоб забронювати собі певний обсяг палива на рік за фіксованою ціною. Це не призведе до втрати субсидії, повідомила Ольга Бабій, членкиня Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

новини партнерів

4 грудня, 2020 п'ятниця

3 грудня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати