НАБУ обіцяє оскаржити рішення Окружного адмінсуду щодо Ситника


фото: nabu.gov.ua
Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) обіцяє оскаржити рішення Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) щодо голови бюро Артема Ситника

Про це повідомила пресслужба НАБУ.

"Рішення Окружного адміністративного суду Києва щодо діяльності Національного бюро та директора НАБУ є заангажованим і абсурдним у правовому сенсі. Його справжня мета - заблокувати роботу інституції, яка викрила суддів ОАСК на масштабних зловживаннях та спробі захоплення влади", - йдеться у заяві.

У пресслужбі нагадали, що 26 жовтня 2020 року ОАСК ухвалив рішення, яке, з-поміж іншого, зобов'язує Кабмін визначити окремого міністра та направити його до НАБУ для координації діяльності інституції, надає вказівки Раді національної безпеки і оборони взяти під контроль діяльність НАБУ та містить ще низку вказівок, у тому числі - заступникам директора НАБУ.

"Національне бюро розцінює рішення ОАСК від 26 жовтня як втручання у свою роботу і, безумовно, оскаржить його", - підкреслили у відомстві.

Так, у відомстві наголосили, що фактично йдеться про спробу у будь-який спосіб усунути з посади директора НАБУ як гаранта інституційної незалежності та спроможності організації розслідувати факти вчинення корупційних дій посадовцями найвищого рівня, а також перетворити сам орган у керовану "кишенькову" структуру. 

У НАБУ підкреслили, що наслідком цього стане повне блокування розслідувань багатомільярдних корупційних зловживань в українській владі.

"Наголошуємо, що звільнення Директора НАБУ з посади може відбуватися виключно на підставах, передбачених Законом "Про Національне антикорупційне бюро України». Наразі таких підстав не існує. Тож Артем Ситник продовжує виконувати свої повноваження, НАБУ працює в штатному режимі", - додали у пресслужбі.

При цьому у відомстві зауважили, що будь-які спроби ОАСК знайти обхідні шляхи для реалізації суддями, підозрюваними у захопленні влади, своїх амбіцій, є такими, що нищать довіру влади та справедливого судочинства.

  • 28 серпня Конституційний Суд визнав неконституційним указ про призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро України.
  • 16 вересня Конституційний суд визнав неконституційними низку положень закону про Національне антикорупційне бюро.
  • В Національному антикорупційному бюро України прокоментували рішення Конституційного суду про неконституційності призначення Артема Ситника директором бюро.
  • 26 жовтня ОАСК ухвалив викреслити з державного реєстра інформацію про Артема Ситника як директора Національного антикорупційного бюро.
  • За словами міністра юстиції Дениса Малюськи, Мін'юст не має правової підстави чи повноважень виключати інформацію про Ситника як директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) з Єдиного державного реєстру (ЄДР)

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

3 грудня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати