Україна має вирішити проблеми з територіальною цілісністю до вступу в НАТО, - очільник МЗС Литви


фото: delfi
Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс вважає, що вступ України до НАТО відбудеться лише після закінчення російської агресії на всій території країни

Про це він сказав в інтерв’ю ЄП.

"Правила НАТО такі, що Альянс не запрошуватиме до членства державу, на кордонах якої триває війна – незалежно від того, хто є агресором, а хто жертвою", - сказав Лінкявічус.

На його думку, перепоною для вступу України в НАТО, в першу чергу, є конфлікт на Донбасі. Однак міністр додав, що питання Криму також може стати проблемою.

"Звісно, те, що держава має проблеми зі здійсненням суверенітету та з територіальною цілісністю, – це також важливий аргумент. Але в цьому разі має вагу те, що Україна не несе за це відповідальності, і це – важливий контраргумент. Але всі ці питання мають бути вирішені", - сказав Лінкявічус.

На уточнювальне запитання, чи мусить Україна вирішити кримське питання до вступу до НАТО, він відповів ствердно.

"Звичайно, до членства. Але й запрошення до членства не прийде швидко, повірте. Це Україні теж треба розуміти", - заявив Лінкявічус.

Водночас міністр порадив Україні не фокусуватися на цих перепонах.

"Краще продовжувати реформи. І зміни повинні бути не лише у військовій сфері, але також у економіці, у питанні демократичних свобод. НАТО – це ж не просто про армію. Критерії НАТО багато в чому збігаються з тими, які потрібні для зближення з ЄС", - сказав Лінкявічус.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

новини партнерів

3 грудня, 2020 четвер

3 грудня, 2020 четвер

2 грудня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати