live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Голова КСУ Тупицький не задекларував землю в Криму, якою заволодів після окупації півострова Росією, - "Схеми"


фото: Радіо Свобода
Голова Конституційного суду Олександр Тупицький у 2018 році став власником земельної ділянки у селищі Кореїз в Криму, купивши її за російським законодавством, але не вказав про це у своїй декларації

Про це повідомляють журналісти програми "Схеми".

Тупицький ще до анексії володів маєтком та землею під ним у Кореїзі неподалік Ялти. У  2018 році він розширив свої володіння, оформивши ще одну ділянку біля будинку у свою власність.

Про це свідчить документ з Єдиного держреєстру нерухомості Російської Федерації.

У липні 2018 року Олександр Тупицький (на той момент він був заступником голови КСУ) оформив договір купівлі землі. у громадянина РФ Володимира Рисятова. У деклараціях Тупицького ані за 2018 рік, ані за 2019 рік немає згадки про це.

Подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації – це порушення, визначене статтею 366-1 Кримінального кодексу України. Саме цю статтю КСУ на чолі з Олександром Тупицьким визнав незаконно.

Окрім того, договір купівлі-продажу землі у Криму Тупицький оформив за законодавством Російської Федерації, його засвідчила Федеральна служба державної реєстрації, кадастру і картографії РФ.

При цьому, для українських посадовців законодавчо встановлені обмеження на взаємодію з незаконними органами, створеними на тимчасово окупованій території", пояснює юрист Роман Маселко.

"Суддя не має права вступати у будь-які відносини з окупаційною владою. Адже є стаття 9 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", і він як представник судової влади повинен дотримуватись позиції, що ці органи незаконні і купувати там якесь майно означає визнання їх легітимності», – розповів Маселко.

"Схеми" розшукали продавця ділянки. Рисятов повідомив, що Тупицький його сусід у Кореїзі – їхні вілли розташовані поруч. Він пояснив, що вони з Тупицьким домовились оформити угоду купівлі-продажу за російським законодавством, хоча по факту "продажу не було".

"Там ніякого продажу, нічого там не було. Продаж то ми оформили договором, але ця земля була не моя. Ось так я скажу", – розповів він.

При цьому, юристи пояснюють, що якщо суддя отримав у свою власність землю від іншої особи безкоштовно, за антикорупційним законодавством це може трактуватись як незаконний подарунок.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

новини партнерів

29 листопада, 2020 неділя

29 листопада, 2020 неділя

28 листопада, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати