live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

На Одещині суд скасував результати виборів сільского голови у Кароліно-Бугазькій громаді та ухвалив призначити перевибори

У п'ятницю, 30 жовтня, Одеський окружний адмінсуд скасував рішення тервибочкому щодо оголошення результатів виборів сільського голови в Кароліно-Бугазькій громаді, ухваливши призначити нові вибори

Про це повідомила голова громадянської мережі "ОПОРА" Ольга Айвазовська.

"Нагадую, ТВК, не встановивши результатів виборів, скликала перше засідання ОМС, на якому кандидати склали присягу. Суд зобов'язав ТВК визнати вибори такими, що не відбулись, та оголосити повторні", - написала Айвазовська.

За даними ОПОРИ, Кароліно-Бугазька сільська ТВК виготовила протокол про результати голосування з виборів Кароліно-Бугазького сільського голови Білгород-Дністровського району Одеської області, в якому вказано час підписання головою, заступником і секретарем - 06:35 27 жовтня 2020 року. Документ підписали 8 членів ТВК. Згідно з документом, найбільшу кількість голосів отримали кандидати Андрій Апанасенко - 743, Станіслав Кліменко - 524 та Олександр Васильєв - 132.

В ОПОРІ зазначають, що близько 00:40 27 жовтня Кароліно-Бугазька сільська територіальна виборча комісія Одеської області ухвалила рішення про перерву в безперервному засіданні та відпустила представників обох дільничних виборчих комісій додому до 12:00 27 жовтня. При цьому ТВК вирішила, що вся виборча документація має залишитися у приміщенні ТВК і документи перенесли на другий поверх під охорону поліцейського.

27 жовтня спостерігач ОПОРИ перебував у приміщенні ТВК до 18:00 і за цей час до приміщення не прибули ні члени дільничних виборчих комісій, ні члени ТВК, ні жодного кандидата на посаду сільського голови чи на посаду депутата сільради, які б приносили заяви про реєстрацію їх сільським головою аюо депутатами.

28 жовтня зранку спостерігач ОПОРИ знову прибув до ТВК і перебував біля приміщення ТВК з 8:45 до 9:30, однак будівля була зачинена і члени ТВК не з'явились. У Білгород-Дністровській районній ТВК спостерігачеві ОПОРИ заявили, що очікують прибуття членів сільської ТВК з протоколами про підсумки голосування на виборах депутатів районної ради.

Водночас із повідомлень ЗМІ в ОПОРІ дізналися, що вранці 27 жовтня відбулася перша сесія новообраної Кароліно-Бугазької сільської ради, на якій кандидат на посаду сільського голови Андрій Апанасенко склав присягу.

"Згідно з ч. 1 ст. 283 Виборчого кодексу для реєстрації особа, обрана сільським головою, депутатом, зобов'язана подати до ТВК з відповідних місцевих виборів протягом 20 днів з дня офіційного оприлюднення результатів виборів заяву про реєстрацію її депутатом, сільським головою. У п'ятиденний строк з дня отримання документів ТВК приймає рішення про реєстрацію депутата, сільського голови (ч. 3 ст. 283 Кодексу). Копії рішень ТВК про реєстрацію депутатів, сільського голови невідкладно надсилаються до ЦВК у встановленому нею порядку (ч. 7 ст. 283 Кодексу). Рішення ТВК про реєстрацію депутата, сільського голови оголошуються на пленарному засіданні відповідної ради та є підставою для набуття повноважень, складення присяги депутата, сільського, селищного, міського голови (ч. 6 ст. 283 Кодексу)", - зазначили в ОПОРІ.

Щойно Одеський окружний адмінсуд скасував рішення ТВК щодо оголошення результатів виборів сільського голови в...

Опубликовано Aivazovska Olga Пятница, 30 октября 2020 г.
  • Нагадаємо, станом на 30 жовтня в Україні підраховано голоси за депутатів 64 рад і голів 84 населених пунктів за результатами місцевих виборів.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

29 листопада, 2020 неділя

29 листопада, 2020 неділя

28 листопада, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати