Скасування е-декларування: рішення не підтримали призначені Порошенком судді КС


фото: Укрінформ
Четверо суддів Конституційного суду не підтримали скасування електронного декларування всіх посадовців

Подробиці про цих суддів повідомляє у Facebook Центр протидії корупції.

Рішення не підтримали:

  • Сергій Головатий (ліворуч вгорі). Призначений Порошенком в лютому 2018 року. Колишній нардеп і член Венеційської комісії. Голосував проти попри конфлікт інтересів: НАЗК виявило у його декларації недостовірні відомості.
  • Василь Лемак (праворуч вгорі). Призначений Порошенком у лютому 2018 року. Колишній професор Ужгородського національного університету.
  • Олег Первомайський (ліворуч знизу). Призначений Верховною Радою у вересні 2018 року (квота Народного Фронту). Колишній доцент Університету імені Шевченка.
  • Віктор Колісник (праворуч знизу). Призначений Порошенком в січні 2016 року. Експрофесор Університету імені Ярослава Мудрого.

Головатий і Лемак написали окремі думки, в яких не погодились з рішенням своїх колег.

Головатий пише, що Україна має незворотній європейський та євроатлантичний курс. А згідно з Угодою про асоціацію з ЄС, боротьба з корупцією є одним із пріоритетних напрямків співробітництва між Україною та Євросоюзом.

Головатий не вважає перевірку суддів з боку НАЗК тиском на судову владу, бо це переслідує легітимну мету - запобігання корупції. Він зазначає, що притягнення судді до відповідальності за корупцію жодним чином не є "контролем" над суддею.

Він також зазначає, що КСУ обґрунтували усе це неконституційним контролем над суддями, але скасували норми закону про декларування не тільки щодо суддів, а й щодо всіх чиновників взагалі. Це також не має юридичного обґрунтування.

новини партнерів

16 січня, 2021 субота

15 січня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати