70-90% вірян УПЦ МП будуть готові приєднатися до ПЦУ, - митрополит Драбинко

За два-три роки можна буде провести щось на кшталт об’єднавчого “підсобору”, на якому до помісної Української церкви приєднаються решта ієрархів, які поки що зберігають вірність УПЦ Московського патріархату

Таку думку висловив митрополит ПЦУ Олександр Драбинко, передає Еспресо.TV з посиланням на РІСУ.

"Два-три роки ще потрібні для самоусвідомлення й усвідомлення того, що відбулося. Тоді ми зможемо повноцінно сідати за стіл перемовин, а можливо проводити якісь об’єднавчі підсобори… Потрібна буде нова форма. Якщо Об’єднавчий Собор можна було проводити у той час, коли він пройшов (15 грудня 2018 року - ред.), то зараз буде якась інша форма відновлення церковної єдності. Тут ще треба попрацювати над термінологією і самими процесами", - зазначив митрополит.

"Я впевнений на всі 125%, що у нас буде єдина помісна Українська Церква. В якому форматі вона буде? Можливо будуть якісь зміни всередині самої ПЦУ у зв’язку з її ростом, з приєднанням єпархій і парафій УПЦ МП", - сказав він.

Він додав, що потрібен час для того, щоб віряни УПЦ МП, які ідентифікують себе як українці, зрозуміли, що ходять не до української, а до російської церкви в Україні. А таких, на думку архієрея, близько 70-90%.

"Людям потрібно почути правду, що вони не українська церква, це російська церква в Україні, і що той бруд, яким поливають ПЦУ - що це неканонічна, недійсна, ряжена - це просто політичні вибрики", - підсумував Драбинко. 

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

 

новини партнерів

3 грудня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати