У Литві припинили закупівлі електрики з Білорусі через запуск Острівецької АЕС

3 листопада Литва припинила імпорт електроенергії з Білорусі через початок роботи там Острівецької АЕС щодо будівництва якої країни вели суперечку

Про це повідомляє Delfi з посиланням на литовського оператора Litgrid.

"У центрі управління системами компанії Litgrid 3 листопада, о 11:06 год. були зафіксовані дані, що показали, що БілАЕС виробляє електроенергію, тому з 11:38 год. була встановлена ​​нульова прохідність для комерційного потоку електроенергії з Білорусі", - заявили в компанії.

Читайте також: Через закриття кордону: Литва направила ноту Білорусі

Таке рішення прийнято в рамках так званого "антиострівецького закону", ухваленого в Литві. Згідно з відповідним законом, країна забороняє імпорт електроенергії з атомних електростанцій, які вважає небезпечними.

Білоруську АЕС в Островці було віднесено до литовського "чорного списку".

За оцінками аналітиків Litgrid, імпорт електроенергії з Білорусі в першому півріччі поточного року склав близько 5% від усієї електроенергії, імпортованої за той самий період. Велика частина електроенергії імпортується в Литву з Швеції - в першому півріччі імпорт досяг 45%.

Нагадаємо, електроенергетичні системи Литви, Латвії та Естонії будуть фізично відокремлені від Білорусі і Росії в 2025 році після реалізації синхронізації з мережами континентальної Європи. У жовтні 2020 року Єврокомісія виділила рекордну фінансування на другий етап синхронізації країн Балтії з мережами континентальної Європи - 720 млн євро.

  • Нагадаємо, 12 квітня у Білорусі анонсували запуск Острівецької АЕС у липні. АЕС знаходиться у Гродненській області за 40 км від столиці Литви - міста Вільнюса.
  • Влада Литви висловлювала занепокоєння щодо безпеки ядерного об’єкта і раніше оголошувала про плани закупити таблетки йоду напередодні пуску АЕС. Також у Литві розроблені маршрути евакуації населення в разі аварійних ситуацій на Білоруській АЕС і випробовують сирени попередження про надзвичайну ситуацію.
  • У самій Литві єдину атомну електростанцію закрили 10 років тому.
  • Про плани з будівництва АЕС президент Білорусі Олександр Лукашенко оголосив у 2008 році, коли Мінськ отримав на цей проєкт позику в $10 млрд від Росії.
  • Генеральним підрядником будівництва Білоруської АЕС є російська корпорація "Атомстройекспорт".

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

Все по темі

новини партнерів

24 січня, 2021 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати