Цей день в історії: народився Вінграновський, Ленін захопив владу в Петрограді, у Горбачова стріляли з обрізу

7 листопада прийшов у світ один зі знакових шістдесятників Микола Степанович Вінграновський. Літератор, сценарист, режисер та актор

Про це розповідає Еспресо.TV.

Перші вірші Вінграновського побачили світ у 1957 році в журналі "Дніпро", ще чотири поезії було опубліковано 58-го в "Жовтні", але справжній розголос принесла добірка "З книги першої, ще не виданої", яка з’явилася у "Літературній газеті" 7 квітня 1961 року.

Наступного року ця книжка вийшла в світ під назвою "Атомні прелюди" й стала одним з найголовніших побудників полемічного виру навколо нової поетичної генерації, зазначає Ukrainian people.

Читайте такожЯк українська поезія звучить у сучасній музиці. 10 пісень на вірші українських поетів

"Майже одночасно з поезією Микола Вінграновський писав і прозу. Він створив кілька повістей та багато оповідань, і вони також стали важливою сторінкою його творчості (особливо повісті та оповідання 80-х). Письменник виробив оригінальний стиль, який, по суті, відповідає його поетичному письму. Сюжети прозових творі мають дуже відносну подієву основу і сповнені описом почуттів, якими автор щедро наділяє звірів, птахів, рослини й воду, сполучені в єдиний, самодостатній світ. Химерний, дивацький, перейнятий гумором, він випромінює світло духовної свободи", - зазначає видання.

Окрім того, 7 листопада 1917 року в результаті збройного повстання, підготованого і організованого більшовиками, державна влада в Росії опинилась фактично в руках керівництва більшовицької партії на чолі з Володимиром Леніним.

Читайте такожСтало відомо, як КДБ пояснювало вчинення жителем Горлівки теракту в мавзолеї Леніна

6 листопада ЦК більшовицької партії прийняв рішення про початок збройного повстання в Петрограді, і в ніч на 7 листопада підпорядковані йому військові частини зайняли Головпоштампт, Миколаївський та Варшавський вокзали, Центральну електростанцію, Держбанк, Центральну телефону станцію. На ранок Ленін котролював практично все місто. Близько 19 годин Тимчасовому уряду, що знаходився в Зимовому палаці, був переданий ультиматум про здачу, а після відмови його виконати о 21 годині 40 хвилин з крейсера "Аврора" за сигналом, поданим з Петропавлівської фортеці, був виконаний холостий постріл, після якого почався штурм палацу під орудою Володимира Антонова-Овсієнка.

"Жовтневий переворот, як у перше десятиліття після 1917 року нерідко іменувалися події 7 листопада в Петрограді устами самих, в тому числі високопоставлених, більшовиків, відбувся під знаком загальнолюдських цінностей і демократії, але став утверджуватися шляхом небаченого насильства. Назва "Велика Жовтнева соціалістична революція" закріпилась в офіційній радянській історіографії до кінця 1930-х років, коли країну охопив масовий терор, ідея світової перманетної революції була відкинута, а основний натхненник Жовтневого перевороту Лев Троцький був висланий з країни і попереджав, що "СРСР невідворотньо чекає реставрація капіталізму", - пише з цього приводу Володимир Лук'янюк у станні для освітнього проєкту JNSM.

Читайте такожУ 1980-му житель Кривого Рогу розгорнув саморобний банер "Незалежність профспілкам від КПРС! Робітникам - м'яса!" й отримав 10 років в'язниць і таборів. Опубліковано документи КДБ

Інші важливі історичні події 7 листопада:

1990 - в Москві під час святкування річниці Жовтневої революції здійснено замах на Президента СРСР Михайла Горбачова - 38-річний Олександр Шмонов, наблизившись в колоні демонстрантів до Мавзолею, де знаходилось керівництво СРСР, здійснив два невдалих постріли з обрізу і був затриманий співробітниками міліції і КДБ.

1891 - отримано патент на застібку-блискавку.

1921 - Беніто Муссоліні заснував Національну фашистську партію

1944 - Франклін Рузвельт вчетверте став президентом США.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb