Ляшко: Україна потрапила до переліку країн, яким запропонують спеціальну ціну на вакцину проти COVID-19


фото: reuters
Україна потрапила до переліку 92 країн, яким буде запропонована спеціальна ціна на закупівлю вакцини проти COVID-19

Про це головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив в ефірі "Українського радіо".

За словами Ляшка, для забезпечення рівного доступу різних країн, без різниці за економічним рівнем розвитку, Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) cпільно з Глобальним вакцинним альянсом створили механізм COVAX.

"Там сформований фінансовий фонд, який викуповує величезну кількість доз вакцин для того, щоб забезпечити у 180 країнах як мінімум 20% наслелення кожної країни вакциною проти коронавірусної хвороби. Україна також є у цьому механізмі і потрапила до переліку 92 країн, яким буде запропонована спеціальна ціна на закупівлю вакцини", - сказав Ляшко.

Він зазначив, що очікується як мінімум 8 млн доз у випадку однократного введення, або 16 млн доз - у випадку двократного. 

"Ми прорахували, якщо буде запропонована та ціна, що була попередньо озвучена, - то це становить 1 млрд грн, що передбачено у бюджеті на 2021 рік. В подальшому міністр охорони здоров'я вестиме перемовини з іншими виробниками імунобіологічних препаратів для того, щоб заключити прямі контракти на поставку, щоб забезпечити всіх, хто захоче вакцинуватися проти коронавірусної хвороби", - додав Ляшко, підкресливши, що уряд робить усе можливе, щоб вакцина була безкоштовна для громадян України.

За його словами, у першу чергу вакцину отримають професійні групи ризику, які забезпечують життєдіяльність держави, - лікарі, силовики, вчителі. У подальшому вакцинуватимуть групи ризику, де найбільше фіксується летальність після інфікування коронавірусною хворобою. Мова йде про людей старшого та похилого віку, включаючи людей із супутніми хронічними патологіями.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

17 січня, 2021 неділя

16 січня, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати