В Ефіопії сталася масова різанина: центральний уряд звинуватив сепаратистів та направив війська у регіон Тиграй

На півночі Ефіопії відбулася масова різанина, повідомляють про сотні зарізаних бойовиками людей

Про це повідомляє ВВС.

Правозахисники з Amnesty International підтверджують факт масового вбивства цивільних у регіоні Тиграй.

"Велику кількість, можливо, сотні людей зарізали та зарубали до смерті у місті Май-Кадра", - йдеться у її повідомленні.

За даними правозахисників, злочин скоїли в ніч на 9 листопада.

Прем'єр-міністр Ефіопії Абій Ахмед звинуватив у різанині бойовиків Народного фронту визволення Тиграю, які підозрюються у підтримці  уряду однойменної провінції. Цих же бойовиків звинувачують і деякі свідки злочину, які кажуть що вони вчинили різанину після поразки у бою з федеральною армією.

Amnesty International повідомляє, що їй вдалося перевірити автентичність "моторошних фотографій та відеозаписів тіл, розкиданих по місту". Свідки злочину розповіли про рани, "завдані гострою зброєю, такою як ножі та мачете". Вбивали не військових, а звичайних робітників.

Зазначається, що наразі важко встановити точну та повну інормацію про події на півночі країни. В Тиграї тривають бої між федеральними військами та силами, лояльними місцевому уряду, у регіоні відключено інтернет та телефонний зв'язок. Тисячі біженців втікають до сусіднього Судану.

Сутички між центральним урядом та бойовиками з регіону розпочалися 3-4 листопада. Зокрема, повідомляють, що у боюх взяли участь комбатанти Народного фронту визволення Тиграю.

Федеральний уряд повідомив про вбивства військових у регіоні, деяких з яких розстріляли, запровадив надзвичайний стан у Тиграю і розпочав наступ з використанням військової авіації.

Причиною бойових дій називають конфлікт між прем'єр-міністром Абієм Ахмедом та президентом регіонального уряду Тиграю Дебреціоном Гебремікаелем.

Абій Ахмед - колишній офіцер військової розвідки, він очолив уряд 2018 року і припинив 20-річний конфлікт з сусідньою Еритреєю, який забрав сотні тисяч життів. За це у 2019 році його нагородили Нобелівською премією миру. Абій Ахмед походить з народу оромо, і його політика викликала невдоволення лідерів Тиграю, які походять з народу тиграї і домінували в управлінні країною з 1991 по 2018 роки.

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо