10 років ув'язнення та $1 млн штрафу: Сенат США ухвалив безпрецедентний антидопінговий закон


фото: Reuters
Сенат США підтримав "Закон Родченкова", за яким за порушення антидопінгових правил передбачено до 10 років ув'язнення та штрафи до $1 млн

Про це повідомляє AFP.

Сенат США схвалив законопроєкт, що дозволяє притягати до відповідальності осіб, які порушили антидопінгові правила на міжнародних змаганнях за участю американських спортсменів.

Закон названий на честь інформатора Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) Григорія Родченкова, який розповів про масові допінгові махінації, які застосовувала Росія під час Олімпіади-2014.

Закон дозволяє США домагатися судового переслідування за участь в допінгових змовах на міжнародних змаганнях за участю американських спортсменів. Покарання за злочин передбачає штраф до $1 млн та ув'язнення до 10 років.

Закон Родченкова націлений на оточення спортсменів: тренерів, агентів, менеджерів і представників спортивного та державного керівництва.

Палата представників Конгресу США схвалила закон Родченкова ще в 2019 році, тепер його повинен підписати президент Дональд Трамп.

"Це монументальний день в процесі боротьби за чистий спорт у всьому світі, ми з нетерпінням чекаємо, що незабаром закон набуде чинності та допоможе змінити правила гри в інтересах чистих спортсменів", - сказав глава USADA (Антидопінгового агентства США) Тревіс Тайгерт.

У вже WADA висловили стурбованість у зв'язку з прийняттям закону, оскільки він може послабити принцип єдиного набору правил для спортсменів з усього світу.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

28 січня, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати