Презентація міжнародного проєкту – краудфандингової платформи "Зерна правди" на підтримку творення Музею Голодомору

18 листопада о 14:00 у прямому ефірі на телеканалі Еспресо.TV, за участі представників Світового Конгресу Українців, українських митців та лідерів громадської думки, відбудеться презентація міжнародного проекту - краудфандингової платформи "Зерна правди"

Цю платформу команда Міжнародного фонду розвитку Меморіалу жертв Голодомору спільно з однією з найуспішніших українських IT-компаній - SoftServe - розробила на підтримку Музею Голодомору (для збору благодійних внесків з метою створення та втілення проекту основної експозиції Музею Голодомору, будівництво якого розпочалося після Революції Гідності). 

Платформа "Зерна правди" (zernapravdy.org) розроблена як можливість кожному, незалежно від фінансової спроможності, соціального статусу, рівня публічності, стати благодійником Музею Голодомору. Також в основі краудфандингової платформи "Зерна правди" закладено філософію вшанування кожної з мільйонів жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років. Кожна віртуальна зернина персональна, кожен благодійний внесок відкриває одну зернину з іменем жертви Голодомору з Мартиролога, складеного у 2008-2010 роках у рамках унікального проєкту "Національна книга пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні".

Окрім того, платформа дозволяє реалізовувати окремі кампанії від Амбасадорів проєкту. Зокрема, свої перші кампанії на платформі розпочали акторка театру й кіно Ірма Вітовська, співачки Галя та Леся Тельнюк, науковиця й громадська діячка Світлана Мельник. Незабаром на платформі буде доступна кампанія від Глави Української греко-католицької церкви Блаженнішого Святослава (Шевчука), власника київської мережі кав’ярень Veterano Coffee Володимира Шевченка, а також корпоративна кампанія від партнера платформи – компанії SoftServe.

Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав (Шевчук): "Сьогодні я думаю, що це всенародна справа – долучитися до розбудови Музею Голодомору. Згідно з запланованим проєктом він має стати центром, де справді ми зможемо зібрати по крупицях і зберегти пам’ять про тих, кого намагалися витерти з пам’яті, історії нашого народу і нашої землі. Ця справа увічнення пам’яті жертв Голодомору є справою святою. Зберігаючи пам’ять про жертв Голодомору, насправді ми запишемо своє ім’я в Книгу життя".

Світлана Мельник: "Пам’ять про мільйони безневинних жертв Голодомору має закарбуватися на рівні ДНК не лише українського народу, але й стати невід’ємною частиною історичного коду всього людства. Зернинки моторошної правди про наймасштабніший злочин сталінського режиму супроводжували мене ще з радянського дитинства, навіть якщо про пережиті моїми рідними на Київщині у 1932-33 рр. страхіття говорили напівшепотом. Саме тому ми з послом (прим. - Андрієм Мельником – Надзвичайним і Повноважним Послом України в Німеччині) підтримуємо унікальний проект "Зерна правди" задля створення найсучаснішого Музею Голодомору. Цей меморіал має стати нашим Єрусалимом, Стіною плачу не лише для кожного українця, але для всіх людей доброї волі".

Галя та Леся Тельнюк: "Нас часто лякають тим, що згадки про Голодомор, репресії, війну, окупацію – це погляд у минуле, позбавлений життєдайності. Ні, це чергова маніпуляція. Це чергова спроба відволікти нас від можливості вже сьогодні перемагати. Згадайте, коли в Україні почали видавати книги поетів і письменників доби "розстріляного відродження" і шістдесятників, коли з’явилися перші меморіали, власне коли 2008 року в Києві було відкрито Залу пам’яті, усі ми одержали шанс не боятися власного голосу. Він знову з’явився у кожного з нас.
Музей Голодомору – це голоси не лише жертв, а й наші голоси. Голоси тих, хто пам’ятає. Голоси тих, хто свідчить про гідність наших предків.

Саме тому ми долучаємося до кампанії на підтримку спільного Творення Музею Голодомору. І переконані, що ви, наші друзі, колеги, слухачі, так само підтримаєте це єднання. Адже щораз, коли ми об’єднуємося і діємо спільно – перемагаємо".

Презентація платформи, за участі Амбасадорів проекту, також приурочена до цьогорічного відзначення Дня пам’яті жертв Голодомору і покликана актуалізувати питання національної пам’яті, підкреслити необхідність розвитку благодійництва в Україні.