Зеленський запевнив послів G7, що Ситник залишиться очільником НАБУ


фото: president.gov.ua
Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник залишиться на своїй посаді після 16 грудня

Про це Зеленський заявив у четвер під час відеозустрічі з послами країн "Великої сімки" (G7) і Європейського Союзу, передає пресслужба ОПУ.

"Рішення Конституційного Суду не скасовує факт створення і функціонування НАБУ, не обмежує роботу детективів НАБУ і не ставить під сумнів статус НАБУ як правоохоронного органу. Ми гарантуємо, що після 16 грудня директор НАБУ буде залишатися на посаді", - зазначив Зеленський.

Він зауважив, що рішення Конституційного Суду України (КС) про визнання неконституційними низки положень окремих положень закону про НАБУ поки не створює жодних загроз, які можуть вплинути на легітимність і незалежність як самого Бюро, так і його чинного директора.

"Я категорично не сприйняв нещодавнє рішення Конституційного Суду про скасування частини положень антикорупційного законодавства. Воно фактично "обнулило" всю систему боротьби з корупцією", - наголосив Зеленський.  

  • Нагадаємо, 28 серпня Конституційний Суд визнав неконституційним указ про призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро України.
  • 16 вересня Конституційний суд визнав неконституційними низку положень закону про Національне антикорупційне бюро.
  • В Національному антикорупційному бюро України прокоментували рішення Конституційного суду про неконституційності призначення Артема Ситника директором бюро.
  • 26 жовтня ОАСК ухвалив викреслити з державного реєстра інформацію про Артема Ситника як директора Національного антикорупційного бюро.
  • За словами міністра юстиції Дениса Малюськи, Мін'юст не має правової підстави чи повноважень виключати інформацію про Ситника як директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) з Єдиного державного реєстру (ЄДР).
  • 12 листопада партія "Слуга народу" підготувала законопроєкт про внесення змін до Конституції України про право президента призначати директора Національного антикорупційного бюро.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

21 січня, 2021 четвер

20 січня, 2021 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати