live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

НБУ попередив про шахраїв, які продають нібито "колекційні" медалі до 30-річчя незалежності України

Національний банк України попередив про шахраїв, які продають нібито "колекційні" медалі до 30-річчя незалежності України

Про це повідомила пресслужба НБУ.

Згідно з повідомленням, до регулятора надходять дзвінки та запити від громадян, які скаржаться на рекламні пропозиції безкоштовно придбати медалі, присвячені 30-річчю незалежності України. Щоб їх отримати, шахраї пропонують зацікавленим особам сплатити немалі гроші.

"Водночас продукція рекламується таким чином, нібито виготовляється Національним банком, що вводить громадян в оману. Національний банк не має жодного відношення до виготовлення та продажу медалі "30-річчя незалежності України", - йдеться у повідомленні.

У пресслужбі підкреслили, що усю нумізматичну та сувенірну продукцію для НБУ виготовляє виключно його структурний підрозділ - Банкнотно-монетний двір НБУ. При цьому на кожному такому виробі можна знайти логотип - лілію з трьох пелюсток.

"Український центробанк не виготовляв і не планує виготовляти пам'ятну модель, присвячену 30-річчю незалежності України", - додали в НБУ.

Натомість, у планах регулятора на 2021 рік - випустити пам'ятні монети "До 30-річчя незалежності України" з нейзильберу (сплаву міді, нікелю і цинку) номіналом 5 грн тиражем 50 тис. штук та зі срібла номіналом 20 грн тиражем 3 тис. штук. Вони мають вийти у серпні наступного року в серії "Відродження української державності".

У пресслужбі також нагадали, що карбувати та вводити в обіг монети може виключно НБУ. Переважно нумізматична програма передбачає випуск пам'ятних та інвестиційних монет номіналами 2, 5, 10 та 20 грн. При цьому вони є дійсними платіжними засобами. НБУ також може випускати іншу нумізматичну продукцію - пам'ятні медалі (без номіналу), сувенірні банкноти, значки тощо.

Придбати таку продукцію можна у касах НБУ, Ощадбанку, Радабанку та Таскомбанку. У регуляторі також підкреслили, що, купляючи нумізматичну продукцію на інших майданчиках, слід розуміти, що НБУ не впливає на її вартість чи умови придбання.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

26 листопада, 2020 четвер

26 листопада, 2020 четвер

25 листопада, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати