На дні Дніпра у Запоріжжі виявили артилерійський лафет часів козацтва


фото: Укрінформ
У Запоріжжі показали дубовий лафет, який знайшли на дні річки Дніпро, датований останньою чвертю 17 століття - початку 18 століття

Про це повідомив археолог, співробітник національного заповідника Хортиця Валерій Нефьодов під час презентації знахідки, передає Укрінформ.

"Попередньо, датування лафету - остання чверть 17 століття - початок 18 століття. Гармата великого калібру, яка використовувалась для штурму міст, фортеці, укріплень того часу. Калібр 24 -32 фунти. Це польова гармата. Гармата мала надзвичайну артилерійську цінність. Сам лафет зроблений з дубу та окований залізом. Є залишки червоної фарби. Він - загальноєвропейської конструкції, але де саме зроблений поки не знаємо", - зазначив він.

За словами археолога, гармати такого розміру стріляли на відстань до 7 км. Знахідка знаходилась на глибині 9,8 м трохи нижче Хортиці.

"Довжина лафету близько 4,4 м, ширина близько 2,3 м. Вага - понад 1,2 тонни. Подібні знахідки не відомі в межах України. Одиниці схожих лафетів зберігаються в деяких музеях світу", - наголосив Нефьодов.

Він зауважив, що лафет перевезуть до реставраційного ангару.

Лафет - станок для артилерійської системи, на якому закріплюється ствол гармати із затвором.

null

null

null

Фото: Укрінформ

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

21 січня, 2021 четвер

20 січня, 2021 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати