Арестович: РФ намагається дезавуювати Нормандський формат і роботу ТКГ, вдаючи з себе "посередника" у війні

Радник делегації України у ТКГ Олексій Арестович заявив, що РФ намагається відсторонитися від визнаня Нормандського формату і роботи Тристоронньої контактної групи

Про це Арестович написав у Telegram.

"Моя особиста думка - РФ намагається дезавуювати і Нормандський формат, і роботу ТКГ і взяла курс на конфронтацію, аж до прямої брехні, щодо того, що вони нібито не сторона конфлікту і нібито це Україна "...запросила їх побути посередником". Ми їм цього зробити не даємо, наголошуючи, що рішення на найвищому рівні в Нормандському форматі - основа врегулювання, беріть на себе політичну відповідальність за їх виконання, ви учасник ТКГ і держава-підписант всіх цих угод, починаючи з літа 2014 року, і взагалі-то у нас з вами - збройний конфлікт через вашу збройну агресію", - написав Арестович.

Радник делегації України у ТКГ припустив спробу росіян представити ситуацію так, ніби Україна прагне відмовитися від виконання Мінських угод.

"Найближчим часом, як мені здається, слід очікувати спроб Кремля розіграти карту "Україна виходить з Мінських угод", хоча насправді ми прямо вимагаємо від РФ взяти на себе відповідальність за їх виконання", - додав Арестович. 

Радник української делегації зазначив, що у Нормандському форматі Франція та Німеччина підтримують Україну.

"Якщо В. Путін ще не вирішив, як будувати міст, уздовж або поперек, то рік з моменту фактичного підписання ним Паризьких домовленостей, стрімко закінчується. І хтось виявиться винуватим за їх неповне виконання. Хто? Франція і Німеччина за нас, вискочити з-під санкцій Кремлю не вдасться, як би нові не наклали. Путін знову втратить обличчя, РФ - в черговий раз, міжнародний авторитет. Відмінно працює знаменита російська вертикаль влади - не можуть виконати рішення власного президента", - написав Арестович.

  • Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна у ТКГ вимагає від РФ і ОБСЄ розслідувати вбивство українського військового російським снайпером і покарати винних.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

28 лютого, 2021 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати