Україна у ТКГ вимагає від РФ і ОБСЄ розслідувати вбивство українського військового російським снайпером і покарати винних

Голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що Україна вимагає від Росії розслідувати загибель українського військового від кулі російського снайпера, а від ОБСЄ – сприяти розслідуванню

Про це він заявив під час засідання Тристоронньої контактної групи на рівні очільників делегацій, передає пресслужба української делегації в Telegram.

"На початку засідання, Кравчук заявив російській стороні рішучий протест щодо загибелі вчора від кулі російського снайпера військовослужбовця 72 омбр Мінкіна В.Ю. Глава української делегації зажадав від представників РФ розслідування цього злочину та покарання винних, а від СММ ОБСЄ - сприяння в цьому розслідуванні", - йдеться в  повідомленні.

Читайте також: "Росіяни зайняли малозрозумілу позицію": на засіданні ТКГ не домовились про відкриття нових КПВВ

Зазначається, що Україна вимагає від російської сторони, як учасника ТКГ, взяти на себе політичну відповідальність та офіційно визначити свою позицію щодо необхідності виконати домовленості, досягнуті на вищому рівні у Парижі у 2019 році, до кінця цього року.

Читайте також: Засідання ТКГ: РФ підтримала "план ОРДЛО", Україна запросила письмову заяву про це

Повідомляється, що українська делегація в ТКГ запропонувала провевести до кінця поточного року нову зустріч на вищому рівні у Нормандському форматі.

Також зазначається, що Україна пропонує на наступному тижні позачергове засідання ТКГ, на якому були б розглянуті такі питання:

- звільнення утримуваних осіб,

- розблокування російською стороною роботи КПВВ,

- фіналізація домовленості про дев’ятнадцять ділянок розмінування,

- фіналізація домовленості про чотири нові ділянки розведення,

- забезпечення вільного та безперешкодного доступу СММ ОБСЄ до всієї території України,

- міжнародних гуманітарних організацій до утримуваних осіб.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

4 березня, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати