Нафтогаз відзвітував про 17 млрд збитку за дев'ять місяців через нижчі ціни на газ


фото: gettyimages
НАК "Нафтогаз" України за дев'ять місяців отримав 17 млрд грн чистого збитку проти 12,9 млрд чистого прибутку за аналогічний період минулого року

Про це повідомила пресслужба НАК "Нафтогаз України".

"За дев'ять місяців 2020 року збиток склав 17 млрд грн, порівняно з прибутком 12,9 млрд грн за той самий період у 2019 році, за виключенням припиненої діяльності, причинами чого є менший попит та нижчі ціни на газ", - йдеться у повідомленні.

У пресслужбі зазначили, що після скасування публічних спеціальних зобов'язань (ПСО) і відкриттям ринку газу для побутових споживачів з 1 серпня 2020 року, посередники прострочують платежі за частину поставок, що були здійснені до цієї дати. Це стало причиною нарахування резервів сумнівних боргів у сумі 3,7 млрд грн за січень-вересень цього року.

"Резерв сумнівних боргів, ймовірно, знову матиме негативний вплив на прибутковість компанії у наступному кварталі", - зазначили у пресслужбі.

Також відзначається, що рух грошових коштів від операційної діяльності за дев'ять місяців склав 16,1 млрд грн, що майже дорівнює відповідному показнику за аналогічний період минулого року (16,9 млрд грн).

Капітальні витрати за три квартали склали 11,8 млрд грн, що нижче запланованого на 2020 рік обсягу у 20 млрд грн. Вільний рух грошових коштів залишився стабільним і склав 4,1 млрд грн. Чистий борг знизився з 42,6 млрд грн наприкінці 2019 року до 19,7 млрд грн в кінці третього кварталу. 

Також зазначається, що загальна сума перерахованих до бюджету коштів за цей період склала 87 млрд грн. Цього року також було сплачено 39,6 млрд грн дивідендів до держбюджету, а 8,5 млрд грн - переплачено у кінці 2019.

За словами фінансового директора групи Петера ван Дріла, незважаючи на несприятливі умови, компанія досягає резульатату, впроваджуючи при цьому внутрішню трансформацію.

"Операційний грошовий потік покращується, ми й надалі фокусуємося на дисципліні в управлінні капіталом. Разом з тим, ми продовжуємо підвищувати ефективність нашої операційної діяльності", - цитує пресслужба слова ван Дріла.

  • Нагадаємо, НАК "Нафтогаз України" у першому півріччі 2020 року отримав 11,5 млрд грн збитків проти 24,7 млрд грн чистого прибутку за аналогічний період минулого року.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Все по темі

новини партнерів

19 січня, 2021 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати