ООН закликала зупинити незконну вирубку лісів у Карпатах через руйнування екосистеми

Карпатський регіон знаходиться в небезпеці через вирубку лісів та зміну клімату

Про це повідомляє пресслужба ООН.

"Ліси Карпат та їх унікальне біорізноманіття зникають із загрозливою швидкістю, деревина незаконно вирубується і перевозиться через кордони гірських держав і за їх межі. Це має безліч наслідків", - заявила виконавча директорка програми ООН з питань довкілля Інгер Андерсен.

Директорка з питань довкілля звернулась з проблемою до представників Чехії, Угорщини, Польщі, Румунії, Сербії, Словаччини та України.

"За останні 20 років незаконні рубки обійшлися Румунії більш ніж в €5 млрд. Тільки в 2016 році в Румунії незаконно вирубали приблизно 187 тис. куб. м деревини", – заявили Андерсен.

Вона також зазначила, що Україна серйозно відчуває проблему з паводками, але негативний вплив буде посилюватися і завдавати шкоди економіці.

"За останні роки Україна пережила кілька руйнівних паводків. Села і дороги затоплені. Знесені мости. Люди вбиті. Почасти це пов'язано зі зміною клімату. Але незаконні вирубки, що відбуваються під прикриттям труднощів, з якими зіткнулася Україна, привели до знищення великих ділянок лісу, які вбирають надлишки води і служать захистом від повеней", - сказала Андерсен.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

22 січня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати