Росія хоче суб’єктивізувати ОРДЛО, щоб понизити роль Нормандської четвірки, - Гармаш


фото: zn.ua
Представник ОРДО в українській делегації у ТКГ Сергій Гармаш заявив, що Росія хоче, щоб план щодо Донбасу йшов від ОРДЛО, аби понизити роль Нормандської четвірки

Про це він заявив в ефірі програми "Коментар з Христиною Шкудор" на Еспресо.TV.

"Ми хочемо, щоб Росія представила свій план, щоб ми не обговорювали один план. Вони обговорюють в тому сенсі, що він не відповідає Мінським угодам. Хай Росія представить свій план і бере відповідальність за виконання того плану, який буде напрацьований в результаті компромісу цих двох планів. Якщо буде. Якщо це можливо", - зазначив Гармаш.

Він вважає, що Росія не хоче брати на себе відповідальність саме тому, що її мета не вирішення конфлікт, не те щоб ці плани діяли й запрацювали, а саме, щоб план йшов від ОРДЛО.

Читайте також: "Дістали навіть Кравчука": Гармаш заявив про відмову РФ подати у ТКГ план врегулювання від свого імені

"Тобто, Росія хоче суб’єктивізувати ОРДЛО. Для того, щоб не просто уникнути відповідальності за рішення, які будуть прийматися на ТКГ, а щоб понизити роль Нормандської четвірки", - наголосив Гармаш.

За його словами, зараз можна побачити, що позиція Німеччини, Франції й України фактично солідарна, а російський міністр Лавров звинуватив Німеччину, Францію в зраді.

"Тобто, Росія хоче, щоб питання Донбасу вирішувалося на більш комфортній для неї площадці. Щоб це був саме майданчик ТКГ, де є ОРДЛО, але де немає Німеччини й Франції. А щодо ролі ОБСЄ. На жаль, це моє суб’єктивне враження, я не можу сказати від всієї делегації, але, на жаль, ОБСЄ займає неконструктивну позицію у цьому питанні. Тому що саме модератор і посередник у переговорах, яким є ОБСЄ, має нагадувати ті й же Росії, що вона не посередник, як вона завжди каже. Що вона учасник конфлікту, учасник переговорів і має нести відповідальність за всі домовленості. Ми не можемо домовлятись про щось з людьми, яких немає в ТКГ юридично. ОРДЛО не є стороною ТКГ", - наголосив Гармаш.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

22 січня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати