Українські студенти запустили онлайн-ресторан пам'яті зі стравами, що допомогали виживати під час Голодомору


фото: www.radiosvoboda.org
До Дня пам'яті жертв Голодомору студенти Української академії лідерства запустили онлайн-ресторан пам'яті зі стравами з продуктів, які українці споживали під час Голодомору 1932-33 років

З проєктом можна ознайомитися за посиланням.

У "меню" - трав'яники, випечені з натертої трави, затеруха з кори дерев, паляниці з картопляних відходів, хлібці з запеченої соломи, коржик із кори дубу, коріння очерету та лободи тощо.

Під описом кожної страви - кнопка "Дізнатися ціну". Натиснувши її, можна прочитати історії про виживання людей в умовах Голодомору за допомогою рослин, які були доступними.

"Ціна цієї страви - життя тисячів людей, яким дивом вдалося приберегти жменю зерна. Часто його виколупували просто з нір гризунів, бо за кілька колосків з поля могли розстріляти. Українці повставали проти такого знущання", - йдеться в описі ціни паляничок із картоплиних відходів.

Крім того, на сайті проєкту можна подивитися відео з історіями свідків тих подій, яким вдалося вижити.

Онлайн-ресторан є продовженням проєкту Uncounted since 1932 (Непораховані з 1932 року) - у попередні 3 роки студенти організовували вуличні поп-ап ресторани зі стравами часів Голодомору у 7 містах країни, а також в Ізраїлі та Бельгії. Проєкт має на меті поширення знань про Голодомор як геноцид українців.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

28 січня, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати