ЄС надасть Україні майже 10 млн євро на розвиток цифрової трансформації

Європейський Союз надасть Україні 9,6 млн євро на удосконалення цифрової інфраструктури і підтримку у побудові надійної системи електронних послуг

Про це повідомила пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

Згідно з повідомленням, ця сума - перший фінансовий внесок, який отримає Україна у рамках проєкту EU4DigitalUA. Проєкт спрямований на удосконалення урядової цифрової інфраструктури і підтримку у побудові надійної системи електронних послуг.

Відтак, у планах Мінцифри розробка інфраструктури для цифрового врядування та модернізація державних електронних послуг. Також планується розвиток кібербезпеки і засобів захисту даних, візуалізація інформації щодо доступу до широкосмугового інтернету в Україні, продовження підключення основних реєстрів до системи обміну даними. Крім того, триватиме робота над розробкою загальнодержавного цифрового посвідчення особи, а також реєстру адрес реєстрації місця громадян. Надалі триватиме розробка цифрових послуг на порталі та у застосунку "Дія".

За словами віцепрем'єра-міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, Мінцифри уже понад рік будує цифрову державу.

"Ми вже це продемонстрували на прикладі галузі містобудування та адміністративних послуг. Пдітримка цифрової трансформації в Україні - це одночасно підтримка всіх ключових реформ і антикорупційної діяльності. Ми готові обмінюватись досвідом з іншими країнами та щодня вдосконалювати проєкти, над якими працюємо. Завдяки допомозі ЄС Україна отримає більше якісних змін", - цитує пресслуба слова Федорова.

Зі свого боку представники ЄС наголосили на успіхах України у цифровій транспформації - країна посіла 69 місце у рейтингу ООН серед 193 країн щодо готовності до електронного уряду. У порівнянні з 2018 роком Україна піднялася на 16 позицій.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

23 січня, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати