Монастирський назвав напрацьовані комітетом Ради "запобіжники" для НАЗК щодо перевірки декларацій суддів


фото: rbc.ua
Робоча група визначила запобіжники для унеможливлення тиску на суддів з боку представників Нацагенства з питань запобігання корупції під час перевірки декларацій суддів

Про це під час брифінгу 27 листопада повідомив голова комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності, глава робочої групи ВР із врегулювання конституційної кризи Денис Монастирський, передає Еспресо.TV.

"Вивчивши, подивившись досвіди іноземних країн, подивившись як це працювало і працює у нас, робоча група дійшла висновку, що наразі, ми всі розуміємо, не можливо встановити окрему особливу НАЗК для суддів. Саме тому ми пішли шляхом, визначивши, що компроміс треба шукати в тому, щоб зробити запобіжники, які б унеможливлювали, навіть теоретично, НАЗК впливати на правосуддя, адже це був основне питання і основне зауваження в рішеннях КСУ", - сказав він.

Монастирський зауважив, що сьогодні Комітет будемо доходити до конкретного тексту формулювання законопроєкту і в понеділок можна побачити весь законопроєкт.

Читайте також: За недостовірне декларування не буде позбавлення волі, - Монастирський

"А саме мова йде про такі запобіжники: - порядок перевірки декларацій суддів затверджує НАЗК за погодженням Вищою радою правосуддя, а якщо мова йде про КСУ – із загальним збором суддів", - повідомив він.

За його словами, це дасть можливість фактично узгодити і забрати ті можливі норми в порядку, який буде перешкоджати або, можливо, здійснювати вплив на суддів.

"На початку року НАЗК затверджує і розробляє графік повної перевірки всіх держслужбовців, які затверджуються один раз на початку року і не може бути змінений. Ця норма буде стосуватиметься не лише суддів, а й всіх держслужбовців; НАЗК обов’язково інформує про початок перевірки судді в Вищу раду правосуддя або КСУ. Протокол, якщо встановлене порушення, підписує особисто голова НАЗК або його заступник. Вручення протоколу відбувається щодо судді вручає особисто голова НАЗК з обов’язковою участю інспектора ВРП або в присутності голови КСУ чи його заступника", - наголосив Монастирський.

Крім того, повідомив він, у разі тиску, або, якщо суддя вважає що є певний тиск з боку НАЗК, яке може вплинути на результати правосуддя, суддя повідомляє ВРП або КСУ, які за результатами розгляду такого повідомлення можуть внести голові НАЗК обов’язкове подання щодо усунення порушень. І голова НАЗК зобов’язаний розглянути таке подання.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

21 січня, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати