Українська економіка не має крові і м’яса для зростання, — ексміністр економрозвитку Павло Шеремета

Закладений у проєкт бюджету на 2021 рік прогноз зростання ВВП 4,6% виглядає нереалістично

Таку позицію висловив Павло Шеремета, міністр економічного розвитку і торгівлі України у 2014 році, в ефірі програми Великий ефір Василя Зими на телеканалі Еспресо.

"Немає тієї крові, немає м’яса, на якому мала б зростати економіка. Тому мені також 4,6%, заплановані на 2021 рік, виглядають якимось чудесним чином. Треба розуміти, що це найвищий відсоток, якщо я не помиляюся, з 2007 року. Тобто протягом 13 років Україна так не зростала, показники були нижчими", — сказав економіст.

Він припустив, що може бути "відскок від цьогорічного мінуса", але тільки якщо пандемію буде подолано.

За його словами, економічне зростання можливе за умов демографічного зростання або ж збільшення кількості працездатного населення (яке в Україні не очікується), або за рахунок притоку інвестицій.

"Цього року у нас інвестиції з великим мінусом, тобто у нас не притік, а відтік; як мінімум — дуже сильне сповільнення", — додав Шеремета.

  • Верховна Рада 5 листопада підтримала за основу проєкт закону про державний бюджет на 2021 рік, кошторис грунтується на прогнозі уряду щодо зростання ВВП на 4,6%.
  • Експерти звертали увагу на оптимістичність проєкту державного бюджету.
  • Міністерство фінансів 26 листопада повідомило про завершення перемовин з МВФ стосовно основних параметрів проекту держбюджету на 2021 рік.
  • 27 листопада доопрацьований проєкт державного бюджету на 2021 рік внесли у Верховну Раду.

 

новини партнерів

23 січня, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати