Зараз складні часи для підприємців, ФОПи варто звільнити від обов’язкових касових апаратів, — економіст Пендзин

Фізичних осіб-підприємців (ФОПів) варто звільнити від обов’язку використовувати програмні касові апарати, адже зараз бізнеси і так переживають скрутні часи

Таку позицію висловив Олег Пендзин, виконавчий директор економічного дискусійного клубу, в ефірі програми "Про гроші" з Олександром Морщавкою на телеканалі "Еспресо".

"Ми говоримо про малий і мікробізнес, який є основою для формування засобів для існування для достатньо великої кількості людей. Доля цих людей у бюджеті, у податках, є не дуже висока. Я думаю, що уряд і влада мають піти назустріч малому підприємництву для того, щоб принаймні у цей тяжкий час зняти з них цей неймовірний тягар, пов’язаний із фіскалізацією", — сказав Пендзин.

За його словами, у цій ситуації найголовніше — "дати людям роботу і можливість вижити".

  • З 1 серпня почався перший етап запровадження програмних касових апаратів. Відтоді бізнес за бажанням може користуватися спеціальним додатком - так званим "РРО в смартфоні".
  • З початку наступного року використання РРО для певних видів діяльності ІІ-IV груп фізичних осіб-підприємців мало стати обов'язковим.
  • З 1 квітня 2021 року мав початися третій етап – РРО (традиційний або програмний) стане обов'язковим для фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку ІІ-IV груп незалежно від видів діяльності.
  • Верховна Рада 4 листопада відправила на повторне перше читання проєкт закону щодо відтермінування впровадження касових апаратів для ФОП II-IV груп до 1 січня 2022 року.
  • 17 листопада Верховна Рада вдруге провалила проєкт закону про відтермінування впровадження касових апаратів для ФОП.
  • При підготовці компромісного рішення щодо РРО не радяться з ФОПами, заявила Ніна Южаніна, нардепка від фракції "Європейська солідарність", член податкового комітету Верховної Ради.

 

новини партнерів

21 січня, 2021 четвер

20 січня, 2021 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати