35% українців готові платити за вакцину від СOVID-19, 40% не хочуть вакцинуватися навіть безоплатно, - опитування


фото: reuters
Згідно з останнім опитуванням, 57% відмовились би від вакцини проти коронавірусу, за умови, якби за неї необхідно було заплатити за власний кошт

Про це йдеться в дослідженні групи "Рейтинг", проведеному 28-30 листопада 2020 року.

За результатами опитування соціологічної групи "Рейтинг", проведеного 28-30 листопада 2020 року, 45% опитаних назвали заходи, запроваджені владою щодо боротьби із коронавірусом оптимальними.

Разом з тим, 30% вважають їх надто м’якими, 11% – навпаки надто жорсткими. За два тижні дещо зросла кількість тих, хто вважає дії влади надто м’якими.

Протягом останніх двох тижнів рівень підтримки "карантину вихідного дня" зменшився з 49 до 44% (кількість противників зросла з 49 до 54%). Лише 34% очікують, що внаслідок його запровадження поширення коронавірусу зменшиться, натомість 64% – не погоджуються з цим.

Водночас, підтримка запровадження «жорсткого карантину» (локдауну) зросла з 36 до 42%, а кількість противників зменшилась з 61 до 55%. Аналогічно, зросла кількість респондентів (з 55 до 58%), які вважають, що поширення коронавірусу внаслідок локдауну зменшиться. При цьому, 58% підтримують введення локдауну на новорічні свята (40% - проти цього).

75% опитаних підтримують введення штрафів за перебування у громадських місцях і транспорті без масок, 25% - проти цього. За останні два тижні ставлення українців до запровадження штрафів за перебування у громадських місцях і транспорті без масок не змінилось.
 
60% підтримують введення штрафів для закладів, які працюють всупереч "карантину вихідного дня", 37% - не підтримують.

55% опитаних відповіли, що готові особисто зробити щеплення від коронавірусу, якщо вакцина буде безкоштовною. 40% зазначили, щоне готові вакцинуватись, навіть за умови, коли за вакцину заплатять з держбюджету. Водночас, якщо вакцина буде платною, охочих зробити щеплення менше – 35%, а 57% не будуть робити її у такому випадку.

В дослідженні зазначається, що прихильників безкоштовного вакцинування від СOVID-19 більше серед осіб старшого віку та мешканців сіл, а платного – серед молоді і жителів Києва.

Опитування було проведено в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу серед громадян України, віком від 18 років.Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing -телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0%. Терміни проведення: 28-30 листопада 2020 р.

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

22 січня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати