Не буду вдаватися в деталі засекреченого обговорення, - Столтенберг про угорські скарги щодо України

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сподівається, що Угорщина і Україна зможуть врегулювати двосторонні проблемні питання

Про це Столтенберг повідомив під час онлайн-прес-конференції за підсумками дводенного засідання глав МЗС країн-членів Альянсу, повідомляє УНІАН.

Зокрема, його запитали, чи порушував міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто питання обшуків в офісах угорської меншини на Закарпатті, і якою була реакція інших міністрів.

"Я не збираюся вдаватися в деталі засекреченого обговорення на міністерській зустрічі НАТО. Добре відомо, що існує двостороння суперечка між Угорщиною та Україною, і я сподіваюся, що обидві країни зможуть її врегулювати", - наголосив Столтенберг.

Він вважає, що сьогоднішня зустріч демонструє здатність продовжувати зміцнювати партнерство Альянсу з Україною.

"Ми здатні надавати більше підтримки, і ми також можемо зустрічатися на міністерському рівні для обговорення питань, які викликають спільну стурбованість", - додав він.

  • Нагадаємо, 30 листопада СБУ прийшла з обшуками до благодійного фонду, пов'язаного з Угорщиною. В спецслужбі заявили, що перевіряють інформацію про причетність фонду до діяльності, спрямованої на порушення суверенітету України.
  • Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто негайно відреагував на обшуки: викликав посла України "на килим" та заявив, що поскаржиться на Україну на засіданні НАТО 1 грудня.
  • Також Служба безпеки України заявила, що перевіряє наявність ознак протиправної діяльності в діях депутатів Сюртівської сільської об’єднаної територіальної громади, які виконали угорський гімн під час присяги.
  • 1 грудня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба викликав на розмову угорського посла Іштвана Ійдярто. Сторони говорили про ситуацію на Закарпатті та відносини між країнами
  • 2 грудня Угорщина заявила, що обрані на Закарпатті депутати Сюртівської ОТГ під час присяги співали не гімн Угорщини, а "молитву угорців, якій декілька сотень років"

новини партнерів

22 січня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати