"Росія не посередник, а очолює війська в ОРДЛО": Британія, США та Естонія в ООН звинуватили РФ у брехні щодо війни в Україні

Росія не може бути посередником у війні на Донбасі, оскільки вона ініціювала й підтримує конфлікт в Україні

Cпільну заяву Великої Британії, США й Естонії оприлюднив постійний представник України в ООН Сергій Кислиця у Facebook.

"Ми рішуче відкидаємо припущення Росії, що вона виступає посередником у внутрішньому конфлікті. Росія є активним учасником підготовки, озброєння та очолення збройних формувань у районах, що не перебувають під контролем уряду України, доповнюючи ці проксі сили військовим персоналом та технікою", - йдеться у заяві.

Заява є реакцією на намагання РФ провести 2 грудня засідання РБ ООН за формулою Арріа, куди були запрошені, в тому числі представники окупантів з "Л\ДНР".

Читайте також: Росія намагалась легітимізувати терористів з ОРДЛО в ООН, Україна зірвала процес, - Кулеба

Країни зазначили, що "зустріч була відкритою спробою подати неправдивий та оманливий наратив щодо конфлікту на сході України".

У заяві вказано, що Росія ініціювала та розпалює конфлікт, що призвів до понад 13 тис. смертей, порушень прав людини та погіршення гуманітарної ситуації.

"Ми повторюємо свою підтримку Мінським домовленостям, а також тверду відданість забезпеченню мирного розв’язання конфлікту з повною повагою до суверенітету й територіальної цілісності України. Ми вітаємо кроки, зроблені українським урядом для прогресу у врегулюванні конфлікту, і закликаємо Росію діяти аналогічним чином", - наголошується в документі.

Довідка. "Засідання за формулою Арріа"  має характер неформальних конфіденційних зустрічей, які дозволяють членам Ради безпеки проводити у приватному порядку відвертий обмін думками за участю осіб, яких, на думку члена або членів Ради, що пропонують провести зустріч, було б корисно заслухати і/або яким вони хотіли б щось повідомити. 

Російські ЗМІ повідомили про те, що представники терористів "Л\ДНР" заявили про плани виступити на засіданні Ради Безпеки ООН за формулою Арріа щодо мінських угод. Воно було заплановане на 2 грудня.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

 

новини партнерів

16 січня, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати